LOT: Przybędzie rejsów do Wilna

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 marca 2023 09:30
7 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT wzmocnią swoją obecność w Wilnie. Przewoźnik będzie latał na Litwę z częstotliwością aż 32 rotacji tygodniowo od 28 marca 2023 roku. W ten sposób LOT umocnią swoją pozycję w roli operatora najpopularniejszego połączenia z litewskich lotnisk.
Reklama
LOT zwiększa częstotliwość rejsów z Lotniska Chopina do Wilna z 28 do 32 lotów tygodniowo. Pasażerowie zyskają poranną rotację we wtorek, środę, piątek i sobotę od 28 marca 2023 roku. Warto dodać, że żadna z tras realizowanych z litewskich lotnisk nie jest wykonywana z taką częstotliwością.

- LOT jest firmą z największą częstotliwością lotów w ramach pojedynczego połączenia w całej sieci litewskich lotnisk. Decyzja o dodaniu kolejnych rejsów tylko umocni pozycję LOT-u w tym względzie. Trasa z Wilna na Lotnisko Chopina jest ważna z uwagi na pasażerów biznesowych i turystycznych. Warszawa jest ważnym centrum przesiadkowym z wieloma połączeniami lotniczymi z resztą świata. Wiem, że podróżni korzystają z tych lotów bardzo często. Cieszę się, że współpraca z LOT-em układa się w ten sposób, przynosi zyski i otwiera przed wileńskimi pasażerami więcej możliwości - powiedział Tomas Zitikis z Lithuanian Airports.


LOT lata do Wilna z wykorzystaniem wąskokadłubowych samolotów spod szyldu brazylijskiej spółki Embraer. Co ciekawe, trasa na Lotnisko Chopina nie jest jedyną w wileńskim oferowaniu LOT-u. W ramach tzw. Public Service Obligation, LOT obsługuje też połączenie z Wilna do Londynu z częstotliwością sześciu rejsów tygodniowo (z wyjątkiem sobót).

Lotnisko w Wilnie ma w swoim portfolio połączenia dziesięciu przewoźników, z czego siedmiu tradycyjnych. Poza LOT-em to również airBaltic, Scandinavian Airlines, Finnair, Lufthansa, Swiss oraz Turkish Airlines.

Fot.: D. Kłosiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
tos 2023-03-14 23:28   
tos - Profil tos
Lufthansa współpracuje z DB, ale połączenia kolejowe są niezbyt popularne wśród pasażerów, przynajmniej na niektórych trasach. Gdy LH zlikwidowała połączenie lotnicze między Norymbergą a Monachium i wprowadziła połączenia kolejowe, zyskały na tym inne linie lotnicze hubowe oferujące połączenia do Norymbergii, a Lufthansa straciła pasażerów. Pasażerowie nie chcą dojeżdżać pociągiem, wolą krótki lot do hubu a stamtąd kolejny rejs. To, że Warszawa potrzebuje nowego lotniska, bo Okęcie jest zapchane i nie ma możliwości rozwoju, chociażby z powodu umiejscowienia obwodnicy i ograniczeń w ruchu nocnym wiadomo od lat, chociaż nowym lotniskiem niekoniecznie musi być CPK, który nie wiadomo, czy powstanie. Jednak liczba pasażerów na Okęciu będzie cały czas rosła - rośnie od wielu lat, przekraczając wcześniejsze prognozy. Argument, że nie będzie to hub na miarę Frankfurtu jest chybiony. W dużo mniejszym od Warszawy Oslo pod koniec ubiegłego wieku otwarto nowe lotnisko Gardermoen, bo poprzednie było zbyt ciasne, mimo, że Oslo nie jest, ani tym bardziej nie było znaczącym hubem. Do budowy nowego lotniska szykuje się Lizbona, mimo że to też nie jest ogromny hub. Im więcej jest możliwości połączeń na różnych, także nieco mniejszych lotniskach, tym większa konkurencja i tańsze bilety.
krzysiekl 2023-03-14 17:26   
krzysiekl - Profil krzysiekl
rentowny to nigdy nie był i pewnie nie będzie Modlin.
Zamiast tworzyć wiele małych nierentownych lotnisk (Modlin, Radom itd) należy zrobić jedno lotnisko w dobrej lokalizacji (przy skrzyżowaniu linii kolejowych i autostrad). Wszystkie inne w okolicy pozamykać albo sprywatyzować.
krzysiekl 2023-03-14 17:23   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@sauvi
obejrzyj jak działa dworzec kolejowy na lotnisku we Frankfurcie.
To jest dworzec przelotowy obsługiwany przez pociągi dalekobieżne!!

Tak samo musi być na lotnisku w Warszawie. Obecny przystanek końcowy na Okęciu nie umożliwia integracji lotów z koleją dalekobieżną i nie ma sensownego sposobu by to zrobić!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama