LOT poleci do Stambułu. Ale nie z Katowic, a z Krakowa!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 marca 2023 14:43
6 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały dziś (9.03) o uruchomieniu nowego połączenie do Stambułu. Tydzień temu wszystkich zaskoczyła informacja, że linia chce latać tam z Katowic. Dziś jednak ogłosiła trasę z... Krakowa.
Reklama
LOT poinformował o otwarciu nowej trasy, chwilę po tym gdy wstrzymana została inauguracja połączenia Turkish Airlines z Katowic do Stambułu. Jak wskazał Urząd Lotnictwa Cywilnego, za brak zgody na uruchomienie połączenia odpowiedzialny jest LOT, który miał być zainteresowany rozpoczęciem lotów na trasie z Katowic do Stambułu. Dziś polski przewoźnik ogłosił uruchomienie trasy do Stambułu, tyle że nie z Katowic a z Krakowa.

Pierwszy samolot ze stolicy Małopolski do miasta nad Bosforem wystartuje już 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17:10 i wyląduje w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195.

Samolot ze Stambułu do Krakowa wystartuje o godz. 21:20, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów w obie strony zaczynają się od 699 zł.

- Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych pasażerów – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych,.

Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

- Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią , ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W ostatnim czasie LOT zwiększył także liczbę lotów do Turcji z warszawskiego lotniska. W sumie LOT oferuje 17 rejsów tygodniowo na trasie WAW – IST oraz 3 rejsy tygodniowo na trasie KRK – IST.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
micho80 2023-03-10 09:48   
micho80 - Profil micho80
Wszyscy jak widzę się cieszą a to po prostu zemsta Warszawki na śląskich samorządowcach za ich działanie mające na celu zablokowanie sprzedaży udziałów Weglokoksu do PPL i odkupienie ich. Dziwne, że ULC wydaje pierwszą zgodę w zaledwie 2 tygodnie na starty Turkish z Katowic dla połączeń zimowych, ale kiedy ma wydać decyzję na połączenia letnie to sprawa nagle zaczyna się przedłużać i nawet 80 dni nie wystarczyło na jej wydanie i co się nagle dzieje. LOT komunikuje, że będzie samo startowało z Katowic, ale...mija tydzień i nagle zmiana...nie Katowice tylko Kraków. I jeszcze do tego Turkish też nagle ma latać z Krakowa. Widać już wcześniej było dogadane z Turkami jak sytuacja będzie wyglądała w połączeniach letnich.
KapitanArbuz 2023-03-09 20:24   
KapitanArbuz - Profil KapitanArbuz
A nie mówiłem że nic nie będzie z lotów do Katowic... a tym czasem Turkish uzupełnia rozkład lotów z Krakowa do Stambułu:
TK1273 18:20-19:30 IST-KRK (1------) B739
TK1274 20:20-23:35 KRK-IST (1------) B739

TK1271 7:20-8:30 IST-KRK (--3-5--) B739
TK1272 9:20-12:35 KRK-IST (--3-5--) B739
jjemiolo 2023-03-09 18:48   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Bardzo ciekawa wiadomosc. Tak jak poprzedni komentujacy zaznaczyli, poki co nie wiemy czy jest jakis inny "uklad" miedzy LO a TK? Komunikat wspomina ze KRK-IST bedzie w code-share z TK, co moze oznaczac ze TK dostanie cos w zamian, albo inna trase albo wiecej czestotliwosci. Poniewaz LO zwieksza tez oferte z WAW do IST mozna spekulowac ze TK zrobi podobnie. Kilka dni temu prezes Fijol podal, przy okazji wiesci o zysku LO w 2022 (!), ze trasa do IST jest jedna z najbardziej dododowych dla LOTu, oprocz Atlantykow i TLV. Nie wykluczam ze LO chce zmienic umowe z Turcja by wejsc tam mocniej zanim Turcja zostanie wchlonieta przez low-costy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama