" />

Tylko 5 proc. pilotów stanowią kobiety. Wizz Air chce to zmienić

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 marca 2023 11:21
Wizz Air ogłosił dzisiaj (8.03) uruchomienie programu "She can fly" dla kobiet, które chcą zostać pilotkami komercyjnymi.
Reklama
Akademia Pilotów Wizz Air to program szkoleniowy dla kandydatek i kandydatów do uzyskania licencji pilota zawodowego. Od jego uruchomienia w 2017 roku ponad 150 osób pomyślnie ukończyło program i obecnie pracuje w Wizz Air.

Chociaż obecnie jedynie 5 proc. pilotów stanowią kobiety, linia Wizz Air jest stale zaangażowana we wspieranie równości płci w lotnictwie. Nowy program Akademii Pilotów skierowany do kobiet powyżej 18 roku życia i zapewnia wyjątkową, prostą i dostępną finansowo ścieżkę do zostania pilotką komercyjną w Wizz Air. Program szkoleniowy, w którym przyjmowane są kandydatki z niewielkim lub zerowym doświadczeniem, trwa 18 miesięcy we współpracy z Tréner Flight Academy na Węgrzech. Linia jest zaangażowana w zapewnianie +20 miejsc rocznie tym kobietom, które również uważają, że bariery ze względu na płeć nie powinny istnieć. Zintegrowany program ATPL rozpoczyna się szkoleniem Ab-Initio, podczas którego kadetki i kadeci zdobędą wiedzę teoretyczną, umiejętności i postawę wymaganą do zostania pilotem/pilotką. Kadetki i kadeci, którzy pomyślnie ukończą kurs, przejdą do szkolenia zaawansowanego, które obejmuje pięciotygodniowy program przejściowy dotyczący obsługi airbusa A320. Następnie przejdą specjalne dla linii Wizz Air szkolenie, zanim zostaną pełnoprawnymi pierwszymi oficerami linii lotniczej.


Program "She can fly" oferuje kandydatkom najlepszą w swojej klasie ofertę z uwagi na niskie czesne i rekrutację przed zapisem. Kadetki muszą zapłacić jedynie 800 euro przed kursem, a pozostałą opłatę w wysokości 60 668 euro pokrywa linia lotnicza, jeśli kadetki spełnią standardowe wymagania po piątym miesiącu szkolenia. Uczestniczki zapłacą pozostałą część opłaty w równych ratach przez 6 lat, gdy otrzymają pełne wynagrodzenie jako pierwszy oficer w Wizz Air.

Kadeci dołączający do Wizz Air w ramach programu Akademia Pilotów Wizz Air, w tym programu She can fly, będą mieli możliwość obsługi stale rosnącej floty młodych, ultranowoczesnych i zrównoważonych samolotów typu Airbus na ponad 950 trasach do prawie 200 miejsc docelowych w ponad 50 krajach. Rekrutacja nowych kadetów wspiera ambitne plany Wizz Air dotyczące ponad trzykrotnego powiększenia floty do 500 samolotów do 2030 r., dzięki czemu linia lotnicza zatrudni do 4600 nowych pilotów.

- W Międzynarodowy Dzień Kobiet z dumą ogłaszamy uruchomienie naszego nowego programu „She Can Fly” w Akademii Pilotów Wizz Air. Dzięki kompleksowemu programowi szkoleniowemu i pomocy finansowej jesteśmy zdeterminowani, aby umożliwić aspirującym pilotkom podążanie za marzeniami i przełamywanie barier związanych z płcią w branży lotniczej. Tylko 5 proc. pilotów komercyjnych na świecie stanowią kobiety, jednak uważamy, że nadszedł czas, aby to się zmieniło. Program „She Can Fly” ma na celu umożliwienie początkującym pilotkom realizowania swojej pasji do lotnictwa i osiągania celów zawodowych bez barier finansowych - mówi Attila Tóvári, szef szkolenia ATO w Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama