Lufthansa: Carsten Spohr szefem na kolejną kadencję

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 marca 2023 09:30
Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG potwierdziła, że Carsten Spohr utrzyma stanowisko szefa spółki. Wraz z nim ponownie wybrano na stanowisko dyrektora finansowego Remco Steenbergena. Spohr jest dyrektorem generalnym linii od 2014 roku, a Steenbergen odpowiada za finanse spółki od 2021 roku.
Reklama
Wczoraj (2.03) Lufthansa przekazała, że Carsten Spohr utrzymał stanowisko szefa spółki na kolejną, pięcioletnią kadencję. Spohr jest członkiem zarządu Deutsche Lufthansa AG od przeszło dziesięciu lat, a od 2014 roku pełni rolę jej prezesa. Rada Nadzorcza potwierdziła, że jego umowa została przedłużona do 2028 roku.

- Carsten Spohr z powodzeniem prowadzi Lufthansę od przeszło ośmiu lat. W tym czasie udało mu się sprostać najtrudniejszym kryzysom, z którym musiała mierzyć się branża lotnicza. Nie dość, że skutecznie zwalczał trudności, to udało mu się wypracować bardzo korzystne wyniki finansowe. Ze swoim doświadczeniem, wiedzą i osobowością jest najlepszym kandydatem na to stanowisko - przekazała Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG.


Spohr jest również pilotem komercyjnym, a swoją licencję zdobywał w akademii pilotażu niemieckiego przewoźnika. W przeszłości był też prezesem Lufthansa Cargo AG. Steenbergen wspomógł Lufthansę w jej największym wyzwaniu związanym z wybuchem pandemii koronawirusa, dołączając do zespołu w 2021 roku.

Fot.: Lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama