Lufthansa zamawia 15 airbusów A350 w dwóch wersjach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 marca 2023 16:27
Lufthansa Group zawarła umowę z Airbusem na powiększenie eksploatowanej floty pasażerskiej o dziesięć airbusów A350-1000 i pięciu A350-900.
Reklama
Dzięki wiążącemu zamówieniu na szerokokadłubowce najnowszej generacji przewoźnik będzie kontynuował dążenie do dekarbonizacji. W porównaniu z samolotami poprzedniej generacji, A350 zużywa znacznie mniej paliwa, co skutkuje odpowiednią redukcją emisji spalin.

Oprócz umowy w sprawie zakupu nowych samolotów, Airbus i Lufthansa podpisały porozumienie (MOU) na rzecz dalszego współpracy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i przyszłych technologii. Przewiduje ono zintensyfikowane wykorzystanie zrównoważonych paliw lotniczych, dalszą optymalizację operacji w powietrzu poprzez wydajniejsze zarządzanie lotami oraz badania nad wykorzystaniem wodoru.


- Cieszymy się, że Lufthansa uzupełnia portfel zamówień na A350 do łącznie 60 samolotów, dołączając przy okazji do rosnącej liczby użytkowników A350-1000 na całym świecie. Presja ekonomiczna i związana ze zrównoważonym rozwojem staje się namacalną rzeczywistością wraz z ponownym wzrostem liczby lotów międzynarodowych. Tu dają o sobie znać ogromne zalety A350 jako jedynego samolotu szerokokadłubowego zaprojektowanego od podstaw, a tym samym najbardziej rentownego w użytkowaniu. Zamawiając największego przedstawiciela rodziny A350, Lufthansa odniesie korzyści z pełnego ujednolicenia floty Airbusów, zapewniając sobie pożądaną elastyczność operacyjną i ogromne korzyści ekonomiczne - mówi Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie.

Najnowszym zamówieniem Lufthansa wzmacnia wieloletnią współpracę z Airbusem. Od czasu zakupu A300 w latach 70-tych Lufthansa Group eksploatuje wszystkie produkty z oferty Airbusa, począwszy od A220, rodziny A320, A330/A340, A350, skończywszy na A380.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama