Kraków: W lutym 591 tys. pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 marca 2023 11:36
W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 591 tys. pasażerów, czyli o 14 proc. więcej w stosunku do lutego 2019 roku i o 48 proc. więcej w stosunku do lutego 2022 roku.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano już ponad 1,2 mln pasażerów.

- W zimowych miesiącach zapakowane odpowiednio do podróży narty to częsty widok na terminalach, przed odprawą bagażową. W tym roku także pasażerowie korzystają z wielu atrakcyjnych połączeń z Krakowa wybierając się na m.in. na ferie zimowe - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

- Obecnie cała branża turystyczna i lotnicza przygotowuje się do sezonu letniego, trwają ostatnie uzgodnienia z przewoźnikami, a letnia mapa połączeń zostanie zainaugurowana pod koniec marca. Z dużą nadzieją patrzymy na odbudowującą się siatkę połączeń, zwłaszcza tych typowo biznesowych, co potwierdza znaczący potencjał naszego regionu w tym segmencie rynku. Jestem pewny, że każdy pasażer znajdzie wymarzone wiosenno-letnie połączenie, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę - dodał Włoszek.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama