Norse Atlantic rozwija swoją ofertę lotów transatlantyckich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 marca 2023 10:00
Linia Norse Atlantic uruchomi w najbliższym sezonie letnim kilka nowych tras transatlantyckich z Londynu Gatwick. Przewoźnik doda do istniejącego już oferowania połączenia do Waszyngtonu, Los Angeles, San Francisco i Bostonu. Pierwsza z tras ma wystartować już 1 czerwca 2023 roku.
Reklama
Linia Norse Atlantic prężnie rozwija się na rynku transatlantyckich przewozów lotniczych. Przewoźnik podjął decyzję o otwarciu czterech nowych połączeń z Londynu Gatwick na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego. Mowa o trasach do Waszyngtonu, Los Angeles, San Francisco i Bostonu. Pierwsza z rotacji (Waszyngton) ma wystartować już 1 czerwca 2023 roku. Oznacza to, że norweski przewoźnik będzie dysponował siedmioma trasami z Londynu Gatwick do Stanów Zjednoczonych, gdyż w przeszłości zdążył już uruchomić połączenia do Nowego Jorku, Fort Lauderdale i Orlando.


Po otwarciu ostatniej rotacji (Boston) 2 września 2023 roku, linia Norse Atlantic będzie wykonywała przeszło trzydzieści rejsów z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych w tygodniu, co przekłada się na blisko pięć lotów każdego dnia. Przewoźnik będzie najczęściej obsługiwał trasę do Nowego Jorku i Los Angeles (siedem rejsów tygodniowo), a najrzadziej do San Francisco (trzykrotnie w ciągu tygodnia).

Linia Norse Atlantic rozpoczęła swoją działalność operacyjną 14 czerwca 2022 roku i od razu skoncentrowała się na połączeniach transatlantyckich, przejmując część rynku po upadłej, dalekodystansowej filii linii Norwegian. Przewoźnik lata dziś do Stanów Zjednoczonych nie tylko z Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) i Norwegii (Oslo), ale też z Niemiec (Berlin), Francji (Paryż) i Włoch (Rzym).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama