Wizz Air rośnie w Emiratach. Poleci do Kirgistanu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 lutego 2023 15:45
1 komentarz
Wizz Air zapowiedział uruchomienie bezpośredniej rotacji do Kirgistanu, wzbogacając swoją siatkę połączeń o kolejne państwo. Póki co, linia Wizz Air będzie łączyła Biszkek tylko z Abu Zabi. Jednocześnie, flota do dyspozycji spółki Wizz Air Abu Dhabi wzrośnie do dziewięciu samolotów.
Reklama
Wizz Air rozwija się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przewoźnik, a dokładniej zależna od niego emiracka spółka Wizz Air Abu Dhabi, uruchomi w nadchodzącym sezonie letnim bezpośrednią trasę do nowego kraju. Samolot w charakterystycznym, różowym malowaniu pojawi się inauguracyjnie w Kirgistanie. Start połączenia z Abu Zabi do Biszkeku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku, a sama rotacja będzie powtarzana z częstotliwością trzech lotów tygodniowo.

- Biszkek jest finansowym centrum Kirgistanu i nowoczesną, kosmopolityczną metropolią z kolorowymi targami na jego malowniczych ulczixach. Miasto przyciąga swoją unikalną, egzotyczną architekturą, która wymieszana jest z zabudową okresu sowieckiego - zachęca węgierski przewoźnik do odwiedzin Kirgistanu.


Co więcej, Wizz Air ogłosił powrót realizowanych już w przeszłości tras wakacyjnych z Abu Zabi do Grecji (Santorini), Egiptu (Sauhadż) i na Cypr (Larnaka). Podsumowując, tegoroczna oferta węgierskiego niskokosztowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie rekordowa. W jej realizacji wspomoże linię Wizz Air dziewiąta maszyna Airbus A321neo.

- Wizz Air ma klarowną politykę przekraczania kolejnych granic. Wraz z kolejnym, zbazowanym samolotem Wizz Air będzie mógł dokonać znacznej ekspansji w regionie. Obecność w Biszkeku zapowiada się ekscytująco - powiedział Johan Eidhagen, dyrektor linii Wizz Air Abu Dhabi.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-03-01 15:34   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Bez "gwarancji" przesiadkowych słabo widzę przyciąganie podróżnych przesiadających się, zwłaszcza że dwa oddzielne loty podnoszą cenę powiedzmy dwukrotnie (w przeciwieństwie do linii hubowych gdzie lot przez hub z przesiadką może być nawet tańszy od lotu tylko do hubu).
Mogliby np. rozszerzyć ofertę Wizz Flex tak, żeby uwzględniała w razie przesiadki szerszy zakres usług, jest przecież szereg zagrożeń także typu, że Wizzair całkowicie odwoła któreś połączenie lub kolejne jest np. dopiero za tydzień.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama