Turkish opóźnia start lotów z Katowic

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 lutego 2023 08:02
5 komentarzy
Dokonana przez nas analiza systemu rezerwacyjnego linii Turkish Airlines wykazała, że turecki przewoźnik znacząco opóźni start połączenia z Katowic do Stambułu. Trasa ma zostać uruchomiona dopiero 1 lipca 2023 roku, czyli z blisko czteromiesięcznym opóźnieniem.
Reklama
21 grudnia 2022 roku linia Turkish Airlines zapowiedziała uruchomienie długo wyczekiwanej rotacji z Katowic do Stambułu. Lotnisko w Pyrzowicach miało zostać drugim portem (po Lotnisku Chopina) z ofertą tureckiego przewoźnika. Trasa miała ruszyć już 3 marca 2023 roku i być realizowana z częstotliwością przynajmniej pięciu rejsów tygodniowo.

- To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi utrzymywanie relacji biznesowych i naukowych oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferują ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule - skomentował wówczas Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Dzisiaj, na pięć dni przed planowaną inauguracją połączenia, los obecności linii Turkish Airlines w Katowicach jest wielką niewiadomą. Wszystko z uwagi na przetasowania w systemie rezerwacyjnym tureckiego przewoźnika. Dokonana przez nas analiza wykazała, że linia Turkish Airlines opóźni start połączenia z Katowic do Stambułu przynajmniej do 1 lipca 2023 roku, uruchamiając od razu siedem rotacji tygodniowo.


Według najnowszego harmonogramu połączenia, trasa będzie realizowana z Katowic o 9:10 lub 19:00 oraz ze Stambułu o 7:05 lub 16:55 flotą samolotów wąskokadłubowych Boeing 737-900. Początkowo, rotacja miała być wykonywana maszynami Airbus A320.

To nie wszystko. Niepokoić może fakt, że obecnie podróżni nie mają możliwości rezerwacji przelotów w klasie ekonomicznej, która oznaczona jest w systemie rezerwacyjnym tureckiego przewoźnika jako wyprzedana i to bez względu na dzień przelotu. Póki co, jedyną możliwością jest więc zakup niewspółmiernie droższych biletów w klasie biznesowej.

Pasazer.com skontaktował się z Katowice Airport oraz centralą linii Turkish Airlines z prośbą o informację w tej sprawie i czeka na komentarz obu stron.

Warto dodać, że podobna sytuacja wystąpiła w przypadku lotów linii KLM z Katowic do Amsterdamu. Przewoźnik z Niderlandów pojawił się w Pyrzowicach 30 października 2022 roku. Po kilku miesiącach podjął on jednak decyzję o zakończeniu tych rejsów z dniem 25 marca 2023 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
JackStrong 2023-03-01 00:27   
JackStrong - Profil JackStrong
... bo Turkishowi tak naprawdę zależało na polączeniach do Krakowa, a Katowice interesuja go delikatnie mówić średnio...
KapitanArbuz 2023-02-28 17:01   
KapitanArbuz - Profil KapitanArbuz
Güle güle Turkish w Katowicach...
Kosmita 2023-02-28 14:55   
Kosmita - Profil Kosmita
Mogliscie poprosic jeszcze o komentarz ULC, oni tu sa chyba kluczem do tego tureckiego zamka... ????
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama