Eurowings będzie latał A321-200

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 lutego 2023 09:30
Linia Eurowings przejęła już flotę trzech samolotów Airbus A321-200 i spodziewa się odbioru kolejnych trzech maszyn w niedalekiej przyszłości. Flota będzie obsługiwała przeszło trzydzieści, najpopularniejszych kierunków europejskich w nadchodzącym sezonie letnim.
Reklama
Lufthansa Group zadecydowała o przekazaniu linii niskokosztowej Eurowings sześciu samolotów Airbus A321-200. Każda z maszyn należała wcześniej do linii Lufthansa. Flota będzie obsługiwała szereg najpopularniejszych rotacji i pozwoli niemieckiemu przewoźnikowi na optymalizację swojej siatki połączeń.

Linia Eurowings otrzymała już flotę trzech, dziesięcioletnich samolotów Airbus A321-200 o znakach rejestracyjnych D-AIDO, D-AIDU oraz D-AIDV. W najbliższych tygodniach niemiecki przewoźnik spodziewa się odbioru kolejnych trzech maszyn. W nadchodzącym sezonie letnim flota samolotów Airbus A321-200 będzie latała na trzydziestu dwóch kierunkach europejskich, lecz z pominięciem Polski.


Podróżni z Düsseldorfu będą mogli trafić na rejs samolotem Airbus A321-200 w malowaniu linii Eurowings na następujących kierunkach: Alicante, Katania, Chania, Korfu, Faro, Ibiza, Heraklion, Kawala, Kos, Lizbona, Malaga, Neapol, Palma de Mallorca, Porto, Rodos i Santorini. Samolot Airbus A321-200 trafi też do obsługi szesnastu połączeń wakacyjnych z Hamburga. Mowa o trasach do Alicante, Katanii, Faro, Heraklionu, Kos, Malagi, Monachium, Mykonos, Paryża, Sztokholmu, Stuttgartu, Walencji, Wiednia i Zurychu. Maszyna będzie też obsługiwała z Hamburga Lizbonę i Majorkę.

Flota kilku maszyn Airbus A321-200 służyła w szeregach linii Eurowings również w przeszłości, w latach 2019-2021. Nie licząc samolotów dalekodystansowych należących do siostrzanej spółki Eurowings Discover, samolot Airbus A321-200 będzie największą maszyną do dyspozycji linii Eurowings. Już teraz linia Eurowings korzysta z samolotów Airbus A319, Airbus A320 oraz innych modeli wąskokadłubowych leasingowanych od zewnętrznych operatorów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama