Eurowings: Mniej lotów do Krakowa i Wrocławia

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 lutego 2023 09:30
Eurowings znów mieszają w swoim oferowaniu. Przewoźnik usunął część letnich rotacji na trzech trasach z naszego kraju. Linia będzie rzadziej widywana w Krakowie i we Wrocławiu. Przybędzie lotów do Gdańska, choć wcześniej Eurowings tymczasowo opuszczą Trójmiasto.
Reklama
Linia Eurowings dokonała kolejnych już zmian w swoim oferowaniu, ograniczając swoją siatkę połączeń o 10,5 proc. w porównaniu do 18 grudnia 2022 roku. Aktualizacja rozkładu rejsów zakłada realizację 117 tys. lotów, a nie jak początkowo zakładano 131 tys. w całym sezonie wakacyjnym. Ucierpi kilkaset rotacji niemieckiego przewoźnika, w tym część do naszego kraju.

Linia, będąca częścią Lufthansa Group, wykona 47 rejsów mniej w ramach połączenia z Düsseldorfu do Krakowa. W całym sezonie letnim będzie ich "tylko" 136. Straci też Wrocław. Trasa z Düsseldorfu na Śląsk będzie uboższa o kilka lotów. Miało ich być 76, a będą 72. Ubędzie też lotów ze Stuttgartu do Krakowa. Zamiast pierwotnych 91 rejsów na tym kierunku, niemiecki przewoźnik wykona ich 75. Ponadto, warto przypomnieć, że linia Eurowings tymczasowo wycofa się z Gdańska, gdzie wróci dopiero 21 maja 2023 roku. Powrót połączenia z Düsseldorfu do Trójmiasta ma wiązać się ze zwiększoną częstotliwością rejsów. Przewoźnik zakładał, że wykona na tej trasie nieco ponad czterdzieści przelotów. Będzie ich o jedenaście więcej - 54.


Co więcej, część połączeń linii Eurowings z Niemiec do Polski będzie realizowana samolotami leasingowanymi od innych podmiotów. Oznacza to, że na poszczególnych rotacjach z Gdańska, Krakowa i Wrocławia pasażerowie niemieckiego przewoźnika zamiast polecieć maszyną w malowaniu linii Eurowings, polecą samolotami należącymi do linii airBaltic (Airbus A220-300) lub linii Avion Express (Airbus A320).

Redukcję lotów do Polski można uznać za symboliczną, porównując ją do innych kierunków obsługiwanych przez linię Eurowings. Jednym z większych przegranych najnowszych cięć niemieckiego przewoźnika jest m.in. trasa z Düsseldorfu do Berlina, na której w nadchodzącym sezonie letnim linia Eurowings wykona o przeszło tysiąc przelotów mniej niż początkowo chciała. Oznacza to redukcję o ponad połowę w porównaniu do rozkładu z ostatnich dni ub. roku.

Ponadto, linia Eurowings bezterminowo zrezygnowała z obsługi kilkunastu tras europejskich. Mowa m.in. o pięciu połączeniach ze Sztokholmu (Alicante, Barcelona, Birmingham, Heraklion, Rodos) oraz dziewięciu z Kolonii (Adana, Bastia, Cagliari, Dublin, Kayseri, Klagenfurt, Marrakesz, Mykonos, Samsun). Praga straci jedną rotację do portugalskiego Faro.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N