Eurowings tymczasowo rezygnują z połączenia z Gdańska do Düsseldorfu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 lutego 2023 10:00
Linia Eurowings skasowała trasę z Gdańska do Düsseldorfu. Rotacja ma wrócić do siatki połączeń niemieckiego przewoźnika dopiero 21 maja 2023 roku z częstotliwością dwóch lub trzech rejsów tygodniowo. Przewoźnik wciąż nie ugruntował swojej pozycji na gdańskim lotnisku po globalnej epidemii.
Reklama
Linia Eurowings znów ograniczyła swoją obecność w Gdańsku. Przewoźnik tymczasowo skasował trasę z Trójmiasta do Düsseldorfu z myślą o jej przywróceniu dopiero 21 maja 2023 roku. Wówczas mają wrócić dwa połączenia na tym kierunku tygodniowo. Częstotliwość rejsów z Gdańska do Nadrenii Północnej-Westfalii ma zostać zwiększona do trzech lotów w tygodniu wraz z nadejściem szczytu sezonu wakacyjnego. Eurowings ma wykonać ostatnią rotację na tej trasie 15 października 2023 roku. Sugerując się ciągłymi zmianami w gdańskim oferowaniu, przyszłość połączenia jest niepewna.


Przewoźnik z Lufthansa Group wszedł na trasę z Gdańska do Düsseldorfu 28 października 2019 roku z czterema rejsami w tygodniu. Wybuch globalnej epidemii uniemożliwił linii Eurowings rozwój na trójmiejskim lotnisku. Przewoźnik najpierw zrezygnował z obsługi tego połączenia, a z czasem wrócił do Trójmiasta z ograniczoną częstotliwością. Rotacja zaczęła być realizowana chaotycznie, z licznymi przerwami oraz częstymi zmianami harmonogramu rejsów. Nie można wykluczyć, że linia Eurowings wycofa się z Gdańska po nadchodzącym sezonie letnim.

Warto dodać, że swego czasu linia Eurowings miała ambicję uruchomić trasę z Gdańska do Sztokholmu. Rotacja miała ruszyć 29 marca 2022 roku z dwoma rejsami w tygodniu. Do inauguracji połączenia nawet nie doszło.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama