Scandinavian Airlines pożyczą samolot od JetTime

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 lutego 2023 09:30
Na początku nadchodzącego sezonu letniego linia Scandinavian Airlines będzie korzystała z jednego samolotu Boeing 737-800 czarterowej linii JetTime. W ten sposób skandynawski przewoźnik będzie chciał uzupełnić braki flotowe w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego.
Reklama
W okresie od 26 marca 2023 r. do 5 maja 2023 r. linia Scandinavian Airlines będzie dysponowała dodatkowym samolotem wąskokadłubowym Boeing 737-800. Maszyna trafi do skandynawskiego przewoźnika od duńskiej linii czarterowej JetTime, której specjalizacją jest wynajem samolotów na krótki czas w formule ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance). W ten sposób linia Scandinavian Airlines będzie chciała uzupełnić braki flotowe w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego.


Wiadomo, że dodatkowa maszyna Boeing 737-800 będzie wykorzystywana na dwudziestu trasach europejskich z Kopenhagi. Mowa o rotacjach krótkiego i średniego zasięgu do Alicante, Aten, Berlina, Brukseli, Frankfurtu, Helsinek, Malagi, Mediolanu, Neapolu, Nicei, Oslo, Paryża, Reykjaviku, Rzymu, Sztokholmu, Wenecji i Zurychu. Na liście jest też Barcelona, Genewa i Palma de Mallorca.

Linia Scandinavian Airlines ma flotę, na którą składa się przeszło sto samolotów. W ramach szeroko zakrojonej restrukturyzacji, skandynawski przewoźnik w ostatnich latach zrezygnował z kilkudziesięciu maszyn Boeing 737-800 na rzecz samolotów Airbus A320.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama