Emirates SkyCargo i Air Canada Cargo łączą siły

10 lutego 2023 12:47
Emirates SkyCargo i Air Canada Cargo podpisały porozumienie (MoU), aby zapewnić więcej korzyści swoim klientom korzystającym z frachtu lotniczego na całym świecie.
Reklama
Porozumienie, które opiera się na strategicznym partnerstwie handlowym linii lotniczych ogłoszonym w zeszłym roku, zostało podpisane w siedzibie Emirates w Dubaju przez Nabila Sultana, Senior Vice President Emirates, Cargo oraz Matthieu Casey, Managing Director Commercial, Air Canada Cargo.

W ramach zawartego porozumienia, Emirates SkyCargo i Air Canada Cargo będą ściśle współpracować nad wieloma aspektami, w tym rozszerzeniem opcji interline cargo i umowami dotyczącymi zamkniętej przestrzeni, w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne. Dzięki tym ulepszeniom klienci cargo obu linii lotniczych uzyskają dostęp do większej pojemności w ramach wspólnej globalnej siatki połączeń.


SkyCargo będzie miało dostęp do ponad 60 miast w Kanadzie i ponad 150 miast na pięciu kontynentach za pośrednictwem Air Canada Cargo, dzięki flocie frachtowców Boeing 767 i z uwzględnieniem pojemności przestrzeni ładunkowej w regularnych lotach pasażerskich Air Canada. Air Canada Cargo uzyska natomiast dostęp do siatki dystrybucyjnej Emirates SkyCargo dzięki rejsom pasażerskim Emirates do ponad 140 miejsc na świecie, a także do dodatkowej pojemności ładunkowej oferowanej przez 11 samolotów frachtowych znajdujących się obecnie we flocie Emirates.

Obie linie lotnicze wnoszą bogate doświadczenie w obsłudze unikalnych ładunków, takich jak sprzęt do odwiertów ropy naftowej i gazu, części samochodowe i leki, w ramach dedykowanej floty frachtowców lub samolotów pasażerskich.

– Emirates SkyCargo dąży do tego, by być wiodącym graczem w globalnej branży cargo lotniczego, zapewniając naszym klientom najwyższe standardy produktów i usług. Współpraca z Air Canada Cargo pozwoli zaoferować naszym klientom większą wartość dodaną dzięki szybszemu dotarciu do nowych miejsc w Kanadzie przez nasze terminale w Toronto i USA – powiedział Nabil Sultan, Senior Vice President Emirates, Emirates SkyCargo.

Z radością umacniamy nasze partnerstwo z Emirates SkyCargo. Umowa ta umożliwia obu przewoźnikom ściślejszą współpracę w celu optymalizacji pojemności ładunkowej naszych frachtowców i samolotów pasażerskich w ramach każdej z naszych rozległych i uzupełniających się globalnych siatek połączeń. Klienci skorzystają z dodatkowej synergii, mając dostęp do jeszcze większego wachlarza opcji, miejsc docelowych i usprawnionej obsługi podczas wysyłania przesyłek na skalę globalną – powiedział Matthieu Casey, Managing Director, Commercial, Air Canada Cargo.

Od czasu ogłoszenia strategicznego partnerstwa w 2022 r. linie Emirates i Air Canada wdrożyły umowę codeshare, która obejmuje 46 kierunków w Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce, a także rozpoczęły współpracę w ramach programu lojalnościowego, aby umożliwić członkom Skywards i Aeroplan gromadzenie i wymianę mil oraz punktów na wszystkich lotach obsługiwanych odpowiednio przez Emirates i Air Canada.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy