Scandinavian Airlines: A321LR poleciał do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 lutego 2023 11:55
Samolot Airbus A321LR wykonał pierwszą rotację komercyjną dla linii Scandinavian Airlines z Kopenhagi do Nowego Jorku. Maszyna spędziła w powietrzu równo dziewięć godzin, w czasie których podróżni pokonali odległość 6,2 tys. kilometrów.
Reklama
Linia Scandinavian Airlines uruchomiła bezpośrednią trasę z Kopenhagi do Nowego Jorku z wykorzystaniem wąskokadłubowego samolotu Airbus A321LR ("Long Range"). Ostatni raz skandynawski przewoźnik obsługiwał oba miasta przeszło trzydzieści lat temu. Egzemplarz o znakach rejestracyjnych SE-DMO wystartował z Danii o 18:44 i wylądował w Stanach Zjednoczonych Ameryki o 21:44, po dziewięciu godzinach lotu. W sezonie zimowym trasa powtarzana jest z częstotliwością pięciu rejsów tygodniowo.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić uruchomienie nowego połączenia do Nowego Jorku. Scandinavian Airlines już oferują szereg połączeń do Newark, więc trasa z Kopenhagi do Nowego Jorku będzie wzmocnieniem naszej nowojorskiej obecności. Ameryka Północna to dla nas rynek o strategicznym, kluczowym znaczeniu - powiedział Anko van der Were, CEO linii Scandinavian Airlines.


Flota linii Scandinavian Airlines składa się z trzech maszyn Airbus A321LR. Każda z nich może pomieścić do 157 pasażerów celem poprawienia komfortu podróżujących na długich dystansach pasażerów. Samolot Airbus A321LR ma zasięg 7 tys. kilometrów, więc odległość z Kopenhagi do Nowego Jorku nie jest dla niego żadną przeszkodą.

W szczycie sezonu letniego maszyna Airbus A321LR zostanie zastąpiona większym samolotem szerokokadłubowym Airbus A330-300. Zwiększona zostanie też częstotliwość rejsów do siedmiu rotacji tygodniowo. W ten sposób linia Scandinavian Airlines będzie mogła sprostać zintensyfikowanemu popytowi na podróż lotniczą z Kopenhagi do Nowego Jorku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama