airBaltic rozwija ofertę z fińskiego Tampere

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 lutego 2023 11:37
W nadchodzącym sezonie letnim linia airBaltic wzmocni swoją obecność w fińskim Tampere. Przewoźnik uruchomi połączenia do Nicei i Mediolanu. Równocześnie, zmniejszona zostanie częstotliwość rejsów do Amsterdamu.
Reklama
Linia airBaltic stawia na rozwój w regionie Morza Bałtyckiego. Po otwarciu baz operacyjnych na Litwie, Łotwie i Estonii przyszedł czas na bazę w Finlandii. 1 maja 2022 roku linia airBaltic zadomowiła się w tamtejszym Tampere, uruchamiając stamtąd sześć połączeń, ponad wykonywaną już wcześniej trasę do Rygi. Chwilę później zrezygnowano z rejsów do Oslo i Frankfurtu, wprowadzając ofertę lotów do Amsterdamu. Po niespełna roku od umieszczenia w Tampere jednego samolotu Airbus A220-300, łotewski przewoźnik zadecydował o wprowadzeniu kilku zmian w swoim fińskim oferowaniu.
Wraz z nadejściem maja br. linia airBaltic uruchomi połączenia z Tampere do Nicei i Mediolanu, które będą realizowane z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Inaugurację rotacji do Francji zaplanowano na 2 maja 2023 roku, a do Włoch na 4 maja 2023 roku.


- Baza w Tampere spełnia nasze oczekiwania, więc czas na jej rozwój. Linia airBaltic poleci z tego fińskiego miasta przemysłowego do pięknej Nicei i fascynującego Mediolanu. To sprawdzone kierunki turystyczne, które na pewno ucieszą naszych podróżnych - powiedział Martin Gauss, CEO linii airBaltic.

Jednocześnie, łotewski przewoźnik zadecydował o zmniejszeniu częstotliwości lotów z Tampere do Amsterdamu. W sezonie wakacyjnym zamiast dotychczasowych siedmiu rejsów w tygodniu, linia airBaltic będzie latała do Królestwa Niderlandów z częstotliwością skromnych trzech rejsów tygodniowo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama