Air France poleci do Ottawy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 lutego 2023 09:20
Wkrótce francuska linia zaoferuje nowy kierunek i stanie się europejskim liderem w lotach do Kanady, oferując aż 50 połączeń tygodniowo do 5 miast: Montrealu, Toronto, Vancouver, Quebec City i Ottawy.
Reklama
Od 27 czerwca br. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Ottawy, która jest już piątym kierunkiem w Kanadzie - po Montrealu, Toronto, Vancouver i Quebec City (połączenie sezonowe) - dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG). Przewoźnik zapowiedział też wznowienie uruchomionego w ubiegłym roku sezonowego połączenia do Quebec City, z trzema lotami tygodniowo, od 2 maja 2023 r. Dodatkowo wzrośnie liczba rotacji na trasach do Montrealu, Toronto i Vancouver, które są obsługiwane całorocznie. W konsekwencji, w nadchodzącym sezonie letnim oferta Air France do Kanady będzie obejmowała do 50 lotów tygodniowo, co stanowi 25 proc. wzrost, w porównaniu z 2019 rokiem. Francuska linia jest obecna w Kanadzie od 1950 roku, a tego lata, dzięki nowej trasie i dodatkowym rotacjom, stanie się europejskim liderem pod względem liczby oferowanych miejsc na lotach między Europą a Kanadą.

Nowy kierunek: Ottawa

Połączenie między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle), a Ottawą (lotnisko Macdonald- Cartier-YOW) zostanie zainaugurowane 27 czerwca 2023 roku, a Air France będzie jedyną linią lotniczą obsługującą bezpośrednie loty między Ottawą a Europą. Loty będą odbywały się pięć razy w tygodniu (w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele) samolotem Airbus A330-200, wyposażonym w trzy kabiny: ekonomiczną, Premium Economy i biznes.
 • Lot AF364: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 13:10, przylot do Ottawy o 15:05
 • Lot AF361: wylot z Ottawy o 17:05, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 06:15 kolejnego dnia
Ponadto, klienci Air France będą mogli nadal korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusem między lotniskami w Montrealu i w Ottawie. Usługa jest oferowana dwa razy dziennie, a rozkład jest skorelowany z lotami Air France z/do Paryża. Dwa codzienne kursy autobusowe łączą także Montreal i Quebec City i stanowią uzupełnienie bezpośrednich lotów Paryż-Quebec, które są oferowane sezonowo.

Wznowienie sezonowego połączenia do Quebec City

Od 2 maja 2023 roku zostanie wznowione sezonowe połączenie Air France do Quebec City, które linia zainaugurowała latem 2022 r. Loty samolotem Boeing 787-9 „Dreamliner” z wylotem z Paryża (CGD) będą odbywały się trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i
niedziele.
 • Lot AF352: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 20:45, przylot do Quebec City o 21:55
 • Lot AF353: wylot z Quebec City o 23:55, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 12:20 kolejnego dnia

Więcej lotów do Montrealu, Toronto i Vancouver

Dodatkowo wzrośnie liczba rotacji na trasach Air France obsługiwanych całorocznie. W konsekwencji pula wszystkich miejsc na połączeniach do/z Kanady będzie większa o 25 procent, w porównaniu z 2019 r. Air France zaoferuje następujące loty z/do swojego lotniska bazowego w Paryżu (CDG):
 • Montreal – do 3 lotów dziennie
 • Toronto – 2 loty dziennie
 • Vancouver – 1 lot dziennie.
Ponadto linia KLM, która jest partnerem Air France i członkiem Grupy Air France-KLM, oferuje liczne połączenia do miast w Kanadzie ze swojego portu bazowego Schiphol w Amsterdamie. Oferta lotów w nadchodzącym sezonie letnim będzie przedstawiać się następująco:
 • Toronto – do 13 lotów tygodniowo
 • Calgary – 7 lotów tygodniowo
 • Vancouver – 7 lotów tygodniowo
 • Montreal – 5 lotów tygodniowo
 • Edmonton – do 4 lotów tygodniowo
Dodatkowo pomiędzy Montreal-Trudeau a Ottawą kursuje autobus KLM.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama