Wizz Air: 45 milionów pasażerów w 2022 roku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 stycznia 2023 14:58
Wizz Air przewiózł ponad 45 milionów pasażerów w 2022 roku. Oznacza to wzrost rok do roku o 110 proc.w porównaniu do roku poprzedniego.
Reklama
W ciągu ostatniego roku Wizz Air rozbudowywał swoją siatkę połączeń, dodając 185 nowych tras do 38 miejsc w Europie i poza nią. Linia odebrała także 25 nowych samolotów typu Airbus, zwiększając liczebność swojej floty do 177.

W ubiegłym roku Wizz Air kontynuował ekspansje w Europie i poza nią. Obecnie linia obsługuje 183 trasy z Polski. Przewoźnik ogłosił 34 nowe trasy z lotnisk w Polsce do takich miejsc docelowych jak: Akaba, Bilbao, Kutaisi, Leeds Bradford, Lyon, Madera, Malaga, Sewilla, Tirana czy Walencja.

Linia zainaugurowała operacje z dwóch polskich portów lotniczych: z Łodzi i Bydgoszczy. Od początku działalności w Polsce, linia lotnicza Wizz Air przewiozła łącznie 90 milionów pasażerów (na trasach z i do Polski).

- Przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów, mogliśmy znacząco się rozwinąć, dodając nowe samoloty do floty Wizz Air, zdobywając nagrodę CAPA jako najbardziej zrównoważona linia lotnicza w Europie czy rozpoczynając działalność na zupełnie nowych rynkach. Z radością patrzę na stały rozwój na jednym z naszych absolutnie kluczowych rynków - w Polsce, gdzie możemy dalej umacniać naszą pozycję i dodawać nowe trasy do ekscytujących miejsc - mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N