Norse Atlantic poleci z Rzymu do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 stycznia 2023 09:30
Linia Norse Atlantic Airways zapowiedziała uruchomienie połączenia z Rzymu do Nowego Jorku, swojej dziesiątej rotacji transatlantyckiej. Inaugurację zaplanowano na 19 czerwca 2023 roku. Przewoźnik jest następcą niskokosztowej linii Norwegian, obecnym na rynku od ub. roku.
Reklama
Linia Norse Atlantic Airways rozpoczęła swoją działalność operacyjną 14 czerwca 2022 roku. Przewoźnik miał ambicję stworzyć urozmaiconą siatkę połączeń transkontynentalnych do Stanów Zjednoczonych, zachowując wysoką jakość obsługi oraz niskokosztowość operacji. Dotychczas, norweskiej linii udało się uruchomić dziewięć takich połączeń z Oslo (do Fort Lauderdale, Los Angeles, Nowego Jorku i Orlando), Berlina (do Fort Lauderdale, Los Angeles i Nowego Jorku), Londynu (do Nowego Jorku) i Paryża (do Nowego Jorku).


Kolejną europejską stolicą z niskokosztową ofertą linii Norse Atlantic Airways został Rzym. Port Fiumicino będzie dysponował bezpośrednim połączeniem na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego od 19 czerwca 2023 roku. Trasa będzie wykonywana z częstotliwością jednej rotacji każdego dnia z wykorzystaniem samolotów dalekodystansowych Boeing 787-9 Dreamliner. Przewoźnik z Norwegii posiada dziewięć takich maszyn z 338 miejscami dla pasażerów.

Start z Włoch przewidziano na 19:30 z lądowaniem w Stanach Zjednoczonych o 23:00. Powrót z Nowego Jorku zaplanowano na 1:00 z lądowaniem w "Wiecznym Mieście" o 15:45. Linia Norse Atlantic Airways uargumentowała niekorzystną rozpiskę godzinową rotacji ograniczoną przepustowością nowojorskiego portu i chęcią zachowania niskich cen przelotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N