Wróci trasa z Jasionki do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 stycznia 2023 09:15
Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą bezpośrednią trasę transatlantycką z Rzeszowa do nowojorskiego Newark już 27 marca 2023 roku. Rotacja będzie realizowana flotą samolotów dalekodystansowych Boeing 787-8 oraz -9 Dreamliner raz w tygodniu.
Reklama
Na taką wiadomość czekali pasażerowie z województwa podkarpackiego. Po wycofaniu się linii Wizz Air z Jasionki, perspektywa rozwoju rzeszowskiego portu w trwającym roku kalendarzowym nie napawała optymizmem. Wszystko może się zmienić wraz z przywróceniem bezpośredniego połączenia transatlantyckiego z Rzeszowa do Nowego Jorku. Powrót rotacji do nowojorskiego Newark po sezonowej przerwie przewidziano na 27 marca 2023 roku. Trasa będzie wykonywana z częstotliwością jednego lotu w tygodniu flotą samolotów dalekodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 787-8 oraz -9 Dreamliner.

- Jest to dla nas niezwykle ważne połączenie, które niewątpliwie wyróżnia nas na tle innych lotnisk regionalnych nie tylko w kraju ale również na całym kontynencie. Trzeba podkreślić, że trasa ta cieszyła się dotychczas bardzo dużą popularnością wśród podróżnych - przekazał Adam Hamryszczak, prezes rzeszowskiego lotniska.


Podobnie jak w latach ubiegłych, trasa z Rzeszowa do Nowego Jorku będzie miała charakter połączenia sezonowego. Ostatni rejs zaplanowano na 23 października 2023 roku. Wylot z Jasionki przewidziano na 13:45 z lądowaniem w Newark o 17:45, po dziesięciu godzinach spędzonych w powietrzu. Wylot ze Stanów Zjednoczonych zaplanowano na 20:10 z lądowaniem w Polsce o 11:00 następnego dnia. Lot w kierunku wschodnim potrwa 8 godzin i 50 minut.

W ub. roku rzeszowski port obsłużył przeszło 730 tys. pasażerów. W tym roku podróżnych ma być więcej. W realizacji tego celu ma pomóc urozmaicona i ciekawa oferta lotów wakacyjnych, nie tylko do amerykańskiego Newark.

- Mogę potwierdzić, że w lato nie zabraknie połączeń czarterowych do Bułgarii, Turcji, Grecji i Albanii oraz nowo otwartej rotacji do Zadaru. Liczę też na jakąś trasę do Hiszpanii - dodał Hamryszczak.

Ryanair uruchomi rotację do chorwackiego Zadaru 2 czerwca 2023 roku i będzie na niej latał z częstotliwością dwóch lotów w skali tygodnia. Ostatni rejs przewidziano na 29 września 2023 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N