Ryanair wraca na Okęcie! W tle konflikt z Modlinem

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 stycznia 2023 14:30
3 komentarze
Ryanair uruchomi 5 połączeń międzynarodowych z Lotniska Chopina. Rozwój na Okęciu odbędzie się kosztem Modlina.
Reklama
Ryanair ogłosił dziś (25.01), że po czterech latach wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie i uruchomi pięć nowych tras w sezonie letnim 2023 roku, łącząc Warszawę z wakacyjnymi kierunkami, takimi jak Alicante, Majorka i Pafos, a także z głównymi europejskimi stolicami - Brukselą i Wiedniem. Pierwsze loty Ryanaira z Okęcia zaplanowane są na 26 marca.


Trasy Ryanair z Lotniska Chopina w sezonie Lato 2023 obejmują:

Nowe trasy mają umocnić pozycję Ryanair w Polsce, który posiada ponad 35 proc. udziału w rynku. Ekspansja na Okęciu, odbywa się jednak kosztem lotniska w Modlinie, którego zarząd i regionalne władze, jak twierdzą przedstawiciele irlandzkiej linii, z niezrozumiałych powodów nie są zainteresowane długofalowym rozwojem Ryanair w Warszawie-Modlinie. Ogłoszenie nowych tras z Lotniska Chopina to pochodna przedłużających się negocjacji w kwestii nowej umowy irlandzkiej linii z Modlinem. Czy ta odsłona konfliktu, wpłynie na władze podwarszawskiego portu?

Przewoźnik podkreśla, że generuje 3 tys. miejsc pracy w regionie, a także oferuje z Modlina siatkę połączeń z 430 lotami tygodniowo na ponad 50 trasach.

"Władze lotniska i regionu, nie podejmując współpracy z linią lotniczą co do dalszego rozwoju, ignorują ryzyko utraty nowych tras (jak również istniejących połączeń) na rzecz sąsiednich lotnisk, takich jak Lotnisko Chopina w Warszawie" - czytamy w oświadczeniu Ryanair.


- Cieszymy się z powrotu do Warszawy Chopina i otwarcia 5 nowych tras dw takich kierunkach jak Alicante, Majorka i Pafos oraz Bruksela i Wiedeń. Szkoda jednak, że musi się to odbywać kosztem Warszawy-Modlin i regionu. Z niezrozumiałych powodów, zarówno zarząd lotniska, jak i władze regionalne, ignorują Ryanair (największą linię lotniczą w Europie i Polsce) oraz odmawiają zaangażowania się w rozwój Lotniska Warszawa-Modlin - niepotrzebnie ryzykując utratę miejsc pracy i połączeń w regionie - skomentował Michał Kaczmarzyk z Ryanair, prezes zarządu BUZZ.

- Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy nie podejmą działań będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty - dodał Kaczmarzyk.

Przewoźnik planuje przewieźć na trasach z Lotniska Chopina 300 tys. pasażerów.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kurak03 2023-01-25 23:58   
kurak03 - Profil kurak03
Ryanair martwi się o miejsca pracy w regionie.... buahahahahaha.....
Jak zawsze wiadomo o co chodzi, a komentarz w artykule to wstyd i brak honoru.... Wszystko w temacie
wojtek 2023-01-25 21:23   
wojtek - Profil wojtek
Polatają sezon, góra dwa i wrócą do Modlina. Im się nadal wydaje, że będą rozgrywającym w Modlinie. Mogliby przeprowadzić grubszy szantaż, robiąc przy okazji przysługę pisowcom i zawiesić wszystkie trasy. Modlin wtedy ku uciesze spokojnie upadnie i powrotu już nie będzie. I wiedzą o tym doskonale, negocjują twardo, a finał będzie taki, że będą płakać i płacić dokładnie tyle ile cennik będzie dyktować.
usuniety 2023-01-25 18:14   
usuniety - Profil usuniety
No tak! LOT przenosi połączenia z Chopina do Radomia i sprzedaje bilety za pół ceny, a Ryanair przenosi z Modlina na Chopina i też taniej! W przypadku LOT to można jeszcze jakoś tam tłumaczyć, że na wsi niższe opłaty lotniskowe itd., ale przenieść się z Modlina gdzie płacili od pasażera grosze na Chopina z którego się wynieśli bo było "strasznie" drogo to trudniejsze zadanie. Lot z Bruksela-Charleroi do Chopina o 6:50, a kto tam dojedzie o tej porze? Dojazd z Brukseli do Charleroi godzina, odprawa bezpieczeństwa godzina to na lotnisku trzeba być o 4:50. Wizzair startuje o 9:10 i też ląduje na Chopina Na dodatek Brussels Airlines od 1 czerwca ponownie będzie latać bezpośrednio z Zaventem do Chopina. Panu Kaczmarzykowi chyba się coś przyśniło tak jak Jarosławowi Kaczyńskiemu CPL/CPK, Radom i przekop Mierzei? Co woli Modlin? Milion pasażerów Ryanair za 25 zł czy 400 tysięcy "normalnych" podróżnych za 50 albo 75 złotych?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N