Alarm bombowy na pokładzie samolotu lecącego z Katowic do Aten

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
22 stycznia 2023 19:39
Do alarmu bombowego doszło dziś (22.01) na pokładzie samolotu linii Ryanair lecącego z Katowic do Aten.
Reklama
Na pokładzie maszyny o znakach rejestracyjnych SP-RKB, rejsu numer FR6385 lecącego z Katowic do Grecji było 192 pasażerów. Jak podaje AFP, pilot miał otrzymać informację o ładunku wybuchowym na pokładzie. Natychmiast zaalarmował odpowiednie służby.

Najpierw węgierskie myśliwce bojowe F-16, a potem greckie eskortowały boeinga 737 do samego lotniska w Atenach. Maszyna bezpiecznie wylądowała w stolicy Grecji o godz. 17.40 czasu lokalnego. Samolot oraz bagaże pasażerów zostały dokładnie sprawdzony przez służby porządkowe pod kątem obecności ładunków wybuchowych na pokładzie.


- Wszyscy ludzie mają się dobrze i są bezpieczni — powiedziała cytowana przez agencję DPA Elena Dimopoulou, rzeczniczka lotniska w Atenach.

- Po sprawdzeniu przez pirotechników wszyscy pasażerowie wyszli z jego pokładu. Alarm był fałszywy, nikomu nic się nie stało. Nikt z pasażerów nie potrzebował z naszej strony pomocy, a linia lotnicza zadeklarowała, że zajmie się wszystkimi kwestiami sama — powiedział Łukasz Jasina, rzecznik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N