Air France: Nowe kabiny w boeingach 777 (film)

19 stycznia 2023 11:47
Tej zimy nowego komfortu podróży doświadczą pasażerowie Air France na trzech trasach: do Nowego Jorku, Rio de Janeiro i Dakaru. Air France oddał do ponownego użytku pierwszy z dwunastu boeingów 777-300 ER, który został w pełni wyposażony w najnowsze kabiny dalekiego zasięgu.
Reklama
20 stycznia br. zmodernizowany samolot o nazwie „Fontainebleau”, odbędzie pierwszy lot na trasie z Paryża (CDG) do Nowego Jorku (JFK), a w kolejnych dniach, podróży w nowych komfortowych kabinach doświadczą podróżni lecący do Rio de Janeiro w Brazylii (od 21 stycznia) oraz Dakaru (od 22 stycznia).

Trwa modernizacja samolotów typu Boeingów 777-300 ER, które są wykorzystywane do lotów dalekiego zasięgu w siatce Air France. Tutaj można zobaczyć, jak przebiegała instalacja kabin. Remontem są objęte wszystkie kabiny pokładowe – od klasy ekonomicznej, poprzez Premium Economy, aż po klasę biznes. W obecnym sezonie zimowym nowe wnętrza będą dostępne regularnie podczas lotów na trzech wspomnianych wyżej trasach, a następnie linia zaoferuje je na innych kierunkach międzykontynentalnych. Po zakończeniu modernizacji B777, do końca 2023 roku, już wszystkie dalekodystansowe samoloty Air France będą wyposażone w komfortowe fotele w klasie biznes, które rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego łóżka. Obecnie przewoźnik oferuje ten typ foteli w 90 procentach swojej floty. Ponadto, pokładowe Wi-FI będzie dostępne we wszystkich samolotach należących do Air France, a tym samym na wszystkich oferowanych lotach, niezależnie od kierunku.Klasa biznes

W kabinie biznes, linia całkowicie przeprojektowała fotele, które teraz zyskały bardziej zaokrąglony kształt i nowe rozwiązania w zakresie prywatności i komfortu. Kabina jest wyposażona w 48 nowych foteli, których konstrukcja opiera się na sprawdzonej koncepcji 3 x P: Pełnia poziomu, Pełnia prywatności i Pełnia swobody. Oznacza to, że fotele rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego, blisko dwumetrowego lóżka i dostosowują się w zależności od potrzeb każdego pasażera, od pozycji siedzącej po leżącą w automatyczny sposób, za pomocą jednego przycisku. Po drugie, specyficzny kształt fotela oraz nowe przesuwane drzwi zapewniają strefę doskonałej prywatności, tworząc dyskretne, indywidualne miejsce do odpoczynku lub pracy podczas lotu, z dala od wzroku innych podróżnych. Z myślą o osobach podróżujących razem, w środkowym rzędzie umieszczono miejsca z ruchomą przegrodę. Po jej opuszczeniu, podróżujące pary mają do dyspozycji przytulną, wspólną przestrzeń, odizolowaną od reszty współpasażerów. Indywidualny przycisk „nie przeszkadzać” dodatkowo informuje załogę o potrzebie spokoju. Trzecim istotnym elementem, mocno cenionym przez podróżnych jest pełnia swobody w poruszaniu się na pokładzie. Dzięki przemyślanemu rozmieszczenie foteli w kabinie, każdy ma wygodny dostęp do przejścia między rzędami, bez naruszania spokoju współpasażerów.


Każdemu z foteli w klasie biznes towarzyszy osobisty 17,3-calowy ekran 4K wysokiej rozdzielczości, ze specjalną powłoką przeciwodblaskową oraz ze słuchawek z funkcją redukcji szumów. Dzięki nowemu połączeniu Bluetooth pasażerowie mogą używać również z własnych słuchawek, korzystając z bogatego programu rozrywki pokładowej, obejmującego ponad 350 filmów, programów telewizyjnych, muzyki, podcastów, a nawet sesji medytacyjnych i ćwiczeń jogi w pozycji siedzącej.

Przy wejściu na pokład samolotu, pasażerów wita podświetlony emblemat – konik morski, który nawiązuje do bogatej tradycji firmy. Nowa kolorystyka wnętrza, szlachetne materiały jak drewno, wełna, skóra i szczotkowane aluminium oraz wyhaftowane na fotelach emblematy, podkreślają francuską sztukę podróżowania – styl i dbałość o szczegóły.

Premium Economy

Pasażerowie zmodernizowanej kabiny Premium Economy będą teraz podróżować w najnowszym modelu rozkładanego fotela, który jest już dostępny w Airbusach A350, należących do linii. Dodatkowo fotel poddano kilku usprawnieniom, znacznie wpływającym na komfort. Po pierwsze, zwiększono przestrzeń na nogi do 96 centymetrów. Po drugie, przeprojektowano siedziska i zastosowano miękką w dotyku nową tapicerkę. Ponadto poszerzone oparcie fotela odchyla się do 124 stopni i zapewnia większą prywatność. Wymieniono też słuchawki, które mają teraz funkcję redukcji szumu i są zintegrowane z fotelem, dla łatwiejszego użycia w dowolnym momencie lotu. Fotel posiada również indywidualne gniazdka i porty USB.


Klasa ekonomiczna

Kabina ekonomiczna została wyposażona w 273 fotele, które spełniają najwyższe standardy na rynku w zakresie komfortu. Każdy fotel posiada szerokie (43 cm) siedzisko i ergonomicznie zaprojektowane oparcie które można rozłożyć do 119 stopni. Dzięki dodatkowo wzmocnionemu podparciu bocznemu fotela oraz wynoszącej 79 cm przestrzeni na nogi, pasażerowie klasy ekonomicznej podróżują znacznie wygodniej. Zarówno kabina Premium Economy, jak i ekonomiczna zostaną wyposażone w nowe indywidualne monitory 4K o wysokiej rozdzielczości i wymiarach 13,3 cala, dla lepszego odbioru liczącej 1500 godzin oferty rozrywki pokładowej.


Wszyscy pasażerowie zmodernizowanych samolotów, niezależnie od tego, w której kabinie podróżują mają dostęp do pokładowego Wi-Fi. Dzięki systemowi Air France Connect, internet jest oferowany w trzech różnych pakietach, w zależności od potrzeb, przy czym korzystanie z popularnych komunikatorów oraz informacje o połączeniach lotniczych i przesiadkach są dostępne za darmo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy