Lufthansa: Boeing 787-9 Dreamliner poleci do Detroit

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 stycznia 2023 09:17
Lufthansa zapowiedziała uruchomienie drugiej rotacji dalekodystansowej realizowanej samolotami Boeing 787-9 Dreamliner. Od kilku tygodni niemiecki przewoźnik lata tymi maszynami do amerykańskiego Newark, a za niespełna miesiąc poleci również do Detroit.
Reklama
Historia linii Lufthansa z samolotami Boeing 787-9 Dreamliner rozpoczęła się dopiero w sierpniu ub. roku po wieloletnim oczekiwaniu. Pierwszą dostarczoną do niemieckiego przewoźnika maszyną okazała się ta o znakach rejestracyjnych D-ABPA. Samolot otrzymał nazwę własną „Berlin” na cześć najważniejszego miasta w kraju. W październiku ub. roku flotę zasiliła druga maszyna o rejestracji D-ABPD. Lufthansa nadała jej nazwę „Frankfurt”. Przewoźnik wykorzystywał początkowo flotę samolotów Boeing 787-9 Dreamliner na krajowych trasach krótkiego zasięgu celem przeszkolenia załóg. Następnie uruchomiono pierwszą rotację międzykontynentalną flagowego produktu do amerykańskiego Newark, do czego doszło dopiero w zeszłym miesiącu.


Niedługo pasażerowie linii Lufthansa będą mogli skorzystać z najnowszego nabytku niemieckiego przewoźnika na drugiej trasie transatlantyckiej. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner doleci do Detroit w Michigan. Inaugurację tej rotacji przewidziano na 13 lutego 2023 roku.

Lufthansa dokonała zamówienia na przeszło trzydzieści samolotów Boeing 787-9 Dreamliner, których rolą ma być zwiększenie możliwości operacyjnych przewoźnika na trasach dalekiego zasięgu. Ostatnia z maszyn powinna dotrzeć do Niemiec najpóźniej w 2027 roku. Samolot może pomieścić do 294 pasażerów w trzech klasach: biznesowej, ekonomicznej premium oraz ekonomicznej. Trzeci egzemplarz o rejestracji D-ABPC i nazwie „Kiel” trafi do Frankfurtu w najbliższych tygodniach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N