Znowu to robią! Wizz Air tnie siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 stycznia 2023 11:01
Wizz Air znów zredukował swoją siatkę połączeń. Przewoźnik z Węgier będzie rzadziej latał m.in. na trasie z Gdańska do Alesund. Potwierdziło się też usunięcie z rozkładu pojedynczych rotacji z Lublina, Poznania i Szczecina - szybciej niż planowano.
Reklama
Sytuacji operacyjnej linii Wizz Air znów przyjrzał się serwis "Aeroroutes". Okazało się, że w ub. tygodniu węgierski przewoźnik zawnioskował o serię zmian w swoim rozkładzie rejsów. Potwierdziło się, że niskokosztowiec przestanie latać z Lublina do Oslo, Poznania do Paryża oraz Szczecina do Bergen. Połączenia znikną z systemu rezerwacyjnego linii Wizz Air jeszcze w styczniu br., choć początkowo miało to nastąpić bliżej końca sezonu zimowego.


Ponadto, przewoźnik zadecydował o zmniejszeniu częstotliwości lotów z Gdańska do Alesund. W okresie od 6 lutego do 25 marca 2023 roku trasa będzie realizowana trzykrotnie w ciągu tygodnia, mimo że linia Wizz Air planowała latać na tym kierunku z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo. W tegorocznym sezonie letnim lotów z Gdańska do tej części Norwegii znów przybędzie.

Nie ograniczając się tylko do polskiego rynku lotniczego, linia Wizz Air wstrzyma też wykonywanie połączeń m.in. z Bukaresztu do Wiednia, Dortmundu do Rygi oraz Rzymu do Tallina. Lotnisko Fiumicino ucierpi najmocniej, tracąc w sumie trzynaście popularnych rotacji. Warto dodać, że rzymski port stał się w ub. roku jedną z głównych baz operacyjnych węgierskiego przewoźnika, umożliwiając mu zostanie trzecią największą linią lotniczą na Półwyspie Apenińskim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N