Załogi British Airways z nowymi mundurami

8 stycznia 2023 10:00
Linia British Airways opublikowała wzór nowych mundurów dla załóg pokładowych. To pierwsza taka zmiana brytyjskiego przewoźnika od blisko dwudziestu lat. Projektant miał rzekomo spędzić dziesiątki godzin na "podglądaniu" i szkicowaniu sylwetek załóg.
Reklama
Przedwczoraj (6.01) linia British Airways podzieliła się ze światem nowym wzorem mundurów dla załóg pokładowych. Ostatnia zmiana strojów pracowników brytyjskiego przewoźnika miała miejsce blisko dwadzieścia lat temu. Wzór z 2023 roku ma być powiewem świeżości i początkiem nowego rozdziału w historii linii. Kolekcja mundurów została zaprojektowana przez uznanego brytyjskiego projektanta i krawca Oswalda Boatenga. Będzie noszona przez 30 tys. osób zatrudnionych w szeregach British Airways.

- Mundur British Airways jest ikoną, prawdziwym symbolem naszej linii. To musi być coś co przeniesie nas w przyszłość, odzwierciedlając współczesną Wielką Brytanię i wysokiej jakości serwis pasażerski. Zawsze chodziło o ludzi. Naszym celem było stworzenie kolekcji, z której załogi będą dumne. Wiem, że udało się to zrealizować w tym projekcie - przekazał Sean Doyle, CEO linii British Airways.

Wzór zakłada trzyczęściową garderobę dla mężczyzn ze spodniami o regularnym lub wąskim kroju, według życzeń. Kobieca część załóg będzie miała szeroki wybór stroju, od spódnic po kombinezon. Uwzględniono również potrzebę dopasowania wyglądu ze względów religijnych, więc w ramach kolekcji opracowano też wzór m.in. hidżabu.


Oswald Boateng inspirował się "sztuką latania". Jednym z dominujących wzorów na mundurach jest fala powietrzna, która ma reprezentować przepływ powietrzna nad skrzydłem. Praca nad kolekcją British Airways trwała od blisko pięciu lat. Podczas projektowania Oswald Boateng "podglądał" pracę załóg pokładowych oraz pracowników lotniskowych brytyjskiego przewoźnika celem zrozumienia potrzeb przyszłych użytkowników mundurów. Wzór testowano w ostatnich miesiącach podczas tajnych prób w Manchesterze i Cotswold.

- Za mną wieloletnia, skrupulatna praca, która wykraczała poza sam ubiór. Chodziło o stworzenie czegoś, co będzie symbolem i przetrwa próbę czasu. Strój ma być swoistą personifikacją osób, które będą go nosić. Czymś, co będzie inspiracją i motywacją do wykonywania swoich zadań z dumą. British Airways ma bogatą historię, ale warto było ją odświeżyć - dodał Oswald Boateng, projektant wzoru.

Strój stworzono w 90 proc. z ekologicznych materiałów. Linia British Airways będzie wdrażała nową kolekcję mundurów już na wiosnę trwającego roku. Większość załóg powinna otrzymać wzór w sam raz na sezon letni. Przewoźnik zobowiązał się do przekazania starych mundurów do recyklingu w celu stworzenia z nich m.in. zabawek. Część z nich trafi do muzeum linii British Airways.

Fot.: British Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy