LOT wygrał przetarg na realizację połączenia z Babimostu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 grudnia 2022 18:07
1 komentarz
LOT złożył jedyną ofertę na obsługę połączenia z Lotniska Chopina do zielonogórskiego Babimostu, więc będzie realizował tę rotację również w kolejnym roku kalendarzowym. Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na początku bieżącego miesiąca.
Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego rozstrzygnął przetarg na obsługę połączenia lotniczego z Babimostu na Lotnisko Chopina. Samorząd określił rotację jako strategiczną dla rozwoju regionu, więc liczył na kontynuację partnerstwa z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Zaskoczenia nie było. Jedynym kandydatem z ofertą na realizację połączenia był polski przewoźnik, więc to on wygrał postępowanie. Umowę wyceniono na 11,6 mln złotych netto.


Od 1 stycznia 2023 roku LOT będzie latał z zielonogórskiego Babimostu na Lotnisko Chopina w Warszawie z częstotliwością sześciu rejsów w tygodniu. Wylot z Ziemi Lubuskiej zaplanowano na godzinę poranną, natomiast z Lotniska Chopina na godzinę wieczorną. Taki harmonogram lotów umożliwi zielonogórskim podróżnym komfortową przesiadkę na większości kierunków dostępnych ze stołecznego portu. Warto jednak zauważyć, że lądowanie w Warszawie o godzinie 9:45 sprawi, że pasażerowie ominą poranną falę wylotów m.in. do wielu europejskich stolic.

Trasa z Babimostu na Lotnisko Chopina będzie realizowana samolotami Embraer 175, które dysponują 82 miejscami na pokładzie. Dotychczas, Zielona Góra obsługiwała przede wszystkim flotę maszyn turbośmigłowych Bombardier Dash Q400, lecz ta zostanie wycofana z szeregów LOT-u wraz z końcem trwającego roku.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2022-12-30 16:18   
JackStrong - Profil JackStrong
To ile wyniesię dopłata samorządowa do każdego fotela ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama