Ruszyła trasa z Gdańska na Zanzibar

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 grudnia 2022 12:18
Dzisiaj (26.12) z samego rana pierwsi turyści odlecieli czarterowym rejsem z Gdańska na Zanzibar. Trasa realizowana jest raz w tygodniu samolotami wąskokadłubowymi Boeing 737-800 linii Enter Air z międzylądowaniem w Egipcie.
Reklama
W kwietniu br. biuro Itaka rozpoczęło sprzedaż wycieczek na Zanzibar z bezpośrednim wylotem z Gdańska. W przeciwieństwie do "falstartu" innych egzotycznych połączeń dalekodystansowych, czarterowa trasa na Zanzibar wystartowała zgodnie z przewidywaniami, czyli 26 grudnia 2022 roku. Samolot Boeing 737-800 linii Enter Air opuścił Trójmiasto z kilkunastominutowym opóźnieniem o 6:33. Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-ENX zabrała 175 turystów i wylądowała w egipskiej Hurghadzie po niespełna czterech godzinach lotu. Po krótkim międzylądowaniu technicznym pasażerowie wyruszą w podróż nad Ocean Indyjski.

Rotacja z Gdańska na Zanzibar realizowana jest raz w tygodniu, w poniedziałki. Ostatni przelot na rajską wyspę zaplanowano na marzec przyszłego roku. Obecnie trasa na Zanzibar jest jedynym tak egzotycznym i dalekim kierunkiem w czarterowej ofercie gdańskiego portu. Na początku sezonu zimowego zapowiadano też połączenia do Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę i Dominikanę. Do inauguracji trzech pierwszych tras nie doszło, a Dominikana była obsługiwana tylko przez sześć tygodni.


Lotnisko w Gdańsku nie zamierza się jednak poddawać. Port będzie walczył o powrót egzotycznych rejsów w przyszłym roku celem uatrakcyjnienia zimowej siatki połączeń, na którą składają się przede wszystkim kierunki niskokosztowe.

- Gdańsk będzie starał się o współpracę z każdym przewoźnikiem i touroperatorem, również w kontekście tras dalekodystansowych. Na tym polega nasza praca. Uważam, że wciąż jest za wcześnie na połączenia dalekiego zasięgu z portów regionalnych, lecz gdańskie lotnisko od lat działa na rzecz uruchomienia takich lotów w przyszłości. Jednym z kierunków na naszej liście jest Dubaj - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk w rozmowie z "Rynkiem Lotniczym".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama