Ryanair poleci z Gdańska i Krakowa do Belfastu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 grudnia 2022 09:30
Ryanair wprowadził do swojego systemu rezerwacyjnego połączenia z Gdańska i Krakowa do Belfastu. Oba kierunki będą obsługiwane z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie tras w lipcu br.
Reklama

Podczas lipcowej konferencji prasowej linia Ryanair zapowiedziała powrót do północnoirlandzkiego Belfastu wraz z uruchomieniem dwunastu tras z Irlandii Północnej. Przewoźnik zaplanował wznowienie rejsów do brytyjskiego miasta m.in. z Gdańska i Krakowa po ponad rocznej przerwie.
Rotacja z Balic zostanie zainaugurowana 26 marca 2023 roku. Spółka Buzz będzie latała z Krakowa do Belfastu dwukrotnie w ciągu tygodnia. Wylot z Wielkiej Brytanii zaplanowano na godzinę 9:00 (środa) lub 10:00 (niedziela). Powrót z Polski będzie odbywał się o godzinie 13:15 (środa) lub 7:35 (niedziela). Bezpośredni przelot potrwa niespełna 3 godz. Trasa z Rębiechowa będzie realizowana przez spółkę Ryanair UK z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo od 27 marca 2023 roku. Wylot z Wielkiej Brytanii przewidziano na godzinę 9:55 (poniedziałek) lub 8:00 (piątek), natomiast z Polski na godzinę 13:55 (poniedziałek) lub 5:55 (piątek). Bezpośredni przelot potrwa w przybliżeniu 2 godz. i 30 minut.


W przyszłorocznym sezonie letnim Ryanair będzie realizował z Belfastu piętnaście połączeń. Poza Gdańskiem i Krakowem, irlandzki przewoźnik będzie latał do Alicante, Budapesztu, Cardiff, East Midlands, Edynburga, Faro, Malagi, Manchesteru, Mediolanu, Paryża i Walencji. W ofercie niskokosztowca będzie też Girona i Majorka. Początkowo, nowych tras miało być "tylko" dwanaście.

Ostatnia współpraca linii Ryanair z północnoirlandzkim lotniskiem zakończyła się niepowodzeniem w połowie ub. roku z powodu konfliktu przewoźnika z lokalnymi władzami. Wówczas trasę do Belfastu miał też Modlin, lecz ta rotacja nie wróci do rozkładu irlandzkiej linii w tym rozdaniu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama