SAS poleci z Aalborga i Göteborga do Newark

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 grudnia 2022 09:15
Linia Scandinavian Airlines zaplanowała amerykańską ekspansję. W przyszłym roku skandynawski przewoźnik uruchomi połączenia transatlantyckie z Aalborga i Göteborga do nowojorskiego Newark. Realizacja tras będzie możliwa dzięki samolotom Airbus A321LR.
Reklama
Przedwczoraj (21.12) linia Scandinavian Airlines ogłosiła uruchomienie dwóch połączeń transatlantyckich z Aalborga i Göteborga do nowojorskiego Newark. Przewoźnik będzie latał na obu trasach z częstotliwością trzech lotów tygodniowo. Inaugurację rejsów sezonowych zaplanowano na 27 kwietnia 2023 roku. Po sezonie letnim połączenia znikną z rozkładu skandynawskiej linii, ale wrócą w 2024 roku. Linia Scandinavian Airlines wykorzysta do realizacji obu rotacji dalekodystansowych flotę samolotów wąskokadłubowych Airbus A321LR ("Long Range").


- Naszą strategią jest ekspansja w mniej zaludnionych regionach skandynawskich. Cieszę się, że linia Scandinavian Airlines poleci do Stanów Zjednoczonych Z Aalborga i Göteborga. Analiza wykazała, że jest popyt na połączenia tego typu. Samolot Airbus A321LR powinien idealnie sprawdzić się na tych trasach. Nie mam wątpliwości, że nasi pasażerowie docenią nowości - powiedział Erik Westman, CCO linii Scandinavian Airlines.

- To sukces. Przed nami otwarcie dwóch, nieobsługiwanych wcześniej kierunków dalekodystansowych. Teraz będzie można w pełni wykorzystać potencjał samolotu Airbus A321LR, którego misją jest obsługiwanie mniej obleganych połączeń dalekiego zasięgu z lotnisk regionalnych - dodał Joseba Martinez, menadżer ds. rynków międzynarodowych linii Scandinavian Airlines.

W przyszłorocznym sezonie wakacyjnym linia Scandinavian Airlines będzie latała do Newark z pięciu skandynawskich miast. Poza Aalborgiem i Göteborgiem to Kopenhaga, Oslo i Sztokholm.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N