Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Okęciu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 grudnia 2022 16:10
Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie.
Reklama
Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył na Lotnisku Chopina punkt obsługi klientów, w którym bezpłatnie, w ciągu kilku minut, po potwierdzeniu uprawnień, można otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W punkcie można również uzyskać informacje o zasadach leczenia w państwie, do którego podróżujemy.

Uruchomienie punktu obsługi klientów na Lotnisku Chopina jest kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju NFZ. Konsekwentnie dążymy do bycia jak najbliżej naszych klientów. Mamy już sieć stacjonarnych punktów obsługi w oddziałach i delegaturach NFZ. Teraz otwieramy się na nowe możliwości dotarcia do klientów, stąd powstał punkt obsługi na lotnisku w Warszawie. Dla podróżnych oznacza to m.in. możliwość wyrobienia karty EKUZ tuż przed wylotem, w ostatniej chwili. Dzięki tej karcie podróżni mogą czuć się bezpieczniej, ponieważ ułatwia ona korzystanie z publicznego systemu ochrony zdrowia w całej Unii Europejskiej, państwach EFTA i Wielkiej Brytanii – podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podróżni na lotnisku mają zwykle mało czasu. W pośpiechu zapominają często o ważnych rzeczach, takich jak na przykład Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwala korzystać z opieki medycznej między innymi w państwach Unii Europejskiej. Dlatego wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchamiamy na Lotnisku Chopina specjalny punkt, w którym taką kartę będzie można szybko wyrobić – mówi Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Punkt obsługi klientów NFZ mieści się w hali odlotów, w górnej części, niedaleko wejścia C, przy strefie kontroli bezpieczeństwa. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N