Lufthansa wraca do Polski z przedpandemiczną ofertą

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 grudnia 2022 09:30
Lufthansa wraca do Polski i to pełną parą. Przewoźnik z Niemiec przywróci przedpandemiczną częstotliwość rejsów na wielu trasach z naszego kraju. Co więcej, po dłuższej przerwie znów będzie można polecieć z Rzeszowa do Monachium.
Reklama
Portal "Aeroroutes" dokonał podsumowania przyszłorocznych planów linii Lufthansa względem rynku europejskiego. Przewoźnik zaplanował okres letni bez obaw o przywrócenie obostrzeń pandemicznych, co znalazło odzwierciedlenie w aktywności linii Lufthansa m.in. w naszym kraju. Jednym z ważniejszych wydarzeń z pewnością będzie powrót niemieckiego giganta do Rzeszowa wraz z codzienną rotacją do Monachium. Trasa wróci do rozkładu rzeszowskiego portu już 23 kwietnia 2023 roku. Na tym nie koniec. Przewoźnik z Kolonii przewidział pełną odbudowę oferowania na kilku trasach z Polski. Na taką wiadomość czekali pasażerowie, dla których Lufthansa jest nierzadko pierwszym wyborem z uwagi na swoją rozbudowaną ofertę połączeń przesiadkowych z Frankfurtu i Monachium.

Przewoźnik przywróci przedpandemiczną częstotliwość rejsów na trasie z Frankfurtu do Krakowa (34 połączenia tygodniowo), Wrocławia (28 połączeń tygodniowo) i na Lotnisko Chopina (28 połączeń tygodniowo). Ponadto, odbudowana zostanie oferta w ramach rotacji z Monachium do Krakowa (27 połączeń tygodniowo) oraz Poznania (19 połączeń tygodniowo). Na kilku polskich trasach Lufthansa będzie latała nawet częściej niż w 2019 roku. Mowa o rotacji z Frankfurtu do Gdańska (19 zamiast 9 rejsów w tygodniu) i Poznania (21 zamiast 20 rejsów w tygodniu). Przybędzie też lotów z Monachium na Lotnisko Chopina (27 zamiast 21 rejsów w tygodniu).


Jednocześnie, w szczycie sezonu wakacyjnego niemiecki przewoźnik dokona symbolicznej redukcji oferowania w ramach rotacji z Monachium do Gdańska (19 zamiast 21 lotów w skali tygodnia) i Wrocławia (20 zamiast 21 lotów w skali tygodnia). W przyszłorocznym okresie letnim Lufthansa będzie obecna na siedmiu lotniskach w naszym kraju. Poza Lotniskiem Chopina w Warszawie, przewoźnik będzie regularnie gościł w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie. Ponadto, turyści ze Świnoujścia będą mogli z łatwością skorzystać z bezpośrednich rejsów linii Lufthansa z przygranicznego Heringsdorfu do Frankfurtu.

Warto dodać, że część rotacji z Frankfurtu do Katowic i Wrocławia będzie obsługiwana samolotami linii Air Dolomiti, która jest własnością Lufthansa Group. W ten sposób będzie można zwiększyć oferowanie na tych kierunkach bez konieczności dodawania rotacji, gdyż zamiast małych samolotów Bombardier CRJ900 Lufthansa Group skorzysta z pojemniejszych maszyn Embraer 195, którymi dysponują Włosi.

- Z naszych szacunków wynika, że w porównaniu do aktualnych danych oferowanie na trasie z Katowic do Frankfurtu ulegnie zwiększeniu o 23 proc. Oznacza to, że obu kierunkach Lufthansa udostępni podróżnym o 2,6 tys. foteli lotniczych więcej - powiedział Piotr Adamczyk, rzecznik katowickiego portu dla "Fly4Free".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N