Ryanair zwiększa częstotliwość rejsów z Krakowa do Poznania

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 grudnia 2022 12:12
W przyszłym sezonie wakacyjnym przybędzie rejsów z Krakowa do Poznania, za których realizację odpowiada linia Ryanair. Zamiast dotychczasowych dwóch lotów tygodniowo, irlandzki przewoźnik będzie wykonywał ich dwukrotnie więcej.
Reklama

Linia Ryanair wzmacnia swoją obecność w segmencie przewozów krajowych po Polsce. Przewoźnik z Dublina zapowiedział zwiększenie częstotliwości rejsów z Krakowa do Poznania. Wszystko za sprawą dużej popularności połączenia. Za "Rynkiem Lotniczym", wskaźnik wypełnienia miejsc na tej trasie wynosi nawet 80 proc.


Obecnie trasa realizowana jest z częstotliwością dwóch lub trzech lotów tygodniowo i taki harmonogram rejsów utrzyma się do końca maja przyszłego roku. W okresie od 5 czerwca do 1 października 2023 roku linia Ryanair będzie latała z Krakowa do Poznania nawet czterokrotnie w ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli liczyć na więcej możliwości przelotów w szczycie sezonu wakacyjnego.

Rotacja została zainaugurowana 30 października 2022 roku i natychmiastowo stała się jednym z najpopularniejszych połączeń w siatkach obu portów. Lotnisko w Poznaniu przekazało, że w listopadzie br. trasa do Balic była piątym najbardziej pożądanym kierunkiem w ofercie poznańskiego portu, ustępując tylko Londynowi (Stansted i Luton), Dublinowi i Paryżowi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama