Dziesięć MAX-ów we flocie LOT-u

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 grudnia 2022 10:00
16 grudnia 2022 roku w Warszawie wylądowała dziesiąta maszyna Boeing 737 MAX 8 dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot o tymczasowej rejestracji OE-IGT latał wcześniej dla linii Blue Air. Przewoźnik z Polski czeka na dostawę ostatniego MAX-a.
Reklama
Dostawa MAX-ów na Lotnisko Chopina nabrała tempa. Niespełna tydzień minął od ostatniego przejęcia samolotu Boeing 737 MAX 8 przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a przewoźnik może cieszyć się już z kolejnego MAX-a w swojej flocie. 16 grudnia 2022 roku w Warszawie wylądował samolot Boeing 737 MAX 8 o tymczasowych znakach rejestracyjnych OE-IGT, nadanych przez amerykańskiego leasingodawcę Air Lease Corporation. To już dziesiąta maszyna Boeing 737 MAX 8 w szeregach LOT-u.


To również piąta maszyna przejęta od rumuńskiej linii Blue Air, która zawiesiła swoją działalność we wrześniu br. w związku z toczącym się postępowaniem ws. nieprawidłowości finansowych. Samolot OE-IGT, wówczas pod rejestracją YR-MXC, opuścił fabrykę amerykańskiego producenta w Seattle 1 września 2021 roku, a dwa dni później rozpoczął komercyjną służbę w malowaniu rumuńskiego przewoźnika. Maszyna realizowała połączenia linii Blue Air z Bukaresztu. Od 16 września 2022 roku MAX stacjonował w Pradze, oczekując na dostawę do przyszłego klienta, którym okazał się LOT. W najbliższych tygodniach samolot Boeing 737 MAX 8 otrzyma polską rejestrację.

Polskie Linie Lotnicze LOT oczekują na dostawę ostatniego, jedenastego MAX-a. Wiadomo, że chodzi o maszynę o tymczasowych znakach rejestracyjnych OE-IGU, która w przeszłości również należała do linii Blue Air pod rejestracją YR-MXB. Przebazowanie MAX-a z Pragi na Lotnisko Chopina w Warszawie jest kwestią czasu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N