Wizz Air ogranicza ofertę z Rygi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 grudnia 2022 09:00
Linia Wizz Air zadecydowała o ograniczeniu swojego oferowania z Rygi. Łotwa straci dwa z czterech kierunków realizowanych przez przewoźnika wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu wakacyjnego.
Reklama
Kolejną ofiarą chaotycznej polityki linii Wizz Air padła łotewska Ryga. Przewoźnik uruchomił bazę operacyjną w tym mieście osiem lat temu i w szczytowym okresie realizował z niego przynajmniej osiem tras, w tym do Paryża. Nie brakowało również kierunków wakacyjnych tj. Barcelona i Bari. Od pewnego czasu obecność węgierskiego przewoźnika w Rydze stawała się jednak coraz skromniejsza. W tegorocznym sezonie zimowym pasażerowie linii Wizz Air mogą polecieć z Rygi na czterech kierunkach: do Kutaisi, Dortmundu, Eindhoven i Londynu.


Taka oferta nie utrzyma się długo. Wraz z nadejściem przyszłorocznego okresu letniego z łotewskiego rozkładu rejsów linii Wizz Air znikną połączenia do Niemiec i Holandii. Ostatni lot do Dortmundu odbędzie się 23 marca 2023 roku, a do Eindhoven 25 marca 2023 roku. Tym samym linia Wizz Air zachowa tylko połączenia do Gruzji i Wielkiej Brytanii. W sezonie wakacyjnym trasa do Kutaisi będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia, a do Londynu Luton każdego dnia.

Linia Wizz Air musi się mierzyć w Rydze z niemałą konkurencją. Rynek zdominowała, oczywiście, łotewska linia airBaltic. Silną pozycję ma również irlandzki Ryanair, na którego pokładach można dolecieć z Rygi do ponad trzydziestu miast europejskich.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama