Szanghaj coraz popularniejszym lotniskiem wśród przewoźników

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 grudnia 2022 10:00
Rośnie liczba rejsów realizowanych przez czołowych europejskich przewoźników do Szanghaju. Wszystko za sprawą odbudowującego się ruchu pasażerskiego na kierunkach azjatyckich po złagodzeniu restrykcji epidemicznych przez chiński rząd.
Reklama

W okresie kilkuletniej pandemii koronawirusa Chińska Republika Ludowa prowadziła bardzo surową politykę zerowej tolerancji dla transmisji wirusa, co doprowadziło do niemal całkowitego zamrożenia tamtejszej gospodarki i życia społecznego. W ostatnich tygodniach zaobserwowano zmianę stosunku chińskiego rządu do obostrzeń, a złagodzenie niektórych przepisów stało się trampoliną do regeneracji ruchu pasażerskiego.

Powrót europejskich przewoźników na rynek azjatycki widać na przykładzie jednego z największych chińskich lotnisk, czyli portu Shanghai Pudong International Airport. Lotnisko w Szanghaju odprawiało przed pandemią nawet 76 mln pasażerów rocznie. W ubiegłym roku było to już tylko 32 mln podróżnych. Po ustąpieniu wielu restrykcji epidemicznych pojawiła się szansa na prędki powrót szanghajskiego portu do czołówki najruchliwszych lotnisk na świecie. Świadczą o tym działania m.in. europejskich przewoźników. Wielu z nich ochoczo zwiększyło swoją ofertę lotów do Szanghaju w odpowiedzi na wzrost popytu.


Linia British Airways zapowiedziała powrót na trasę z Londynu Heathrow do Szanghaju Pudong 10 stycznia 2023 roku, natomiast linia Virgin Atlantic pojawi się w Szanghaju 1 maja 2023 roku.

22 listopada 2022 roku częstotliwość rejsów do Szanghaju zwiększyła linia Finnair (z Helsinek), a wczoraj (16.12) również linia Scandinavian Airlines (z Kopenhagi). Za miesiąc (16.01) uczyni to również linia Austrian Airlines (z Wiednia).

Większość obostrzeń w podróżowaniu do Chin ma zostać zniesiona najpóźniej w przyszłym roku kalendarzowym.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama