Wizz Air wrócił do Łodzi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 grudnia 2022 14:33
W piątek (16.12) na łódzkim lotnisku wylądował samolot Wizz Air wznawiając, zamknięte kilka lat temu, połączenie między Łodzią a Londynem Luton.
Reklama
Od dziś samoloty linii Wizz Air będą latać między Łodzią a Londynem Luton 2 razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i piątek.
- To bardzo dobry dzień dla miasta i dla lotniska. Po długich rozmowach z linią lotniczą Wizz Air i osobistym zaangażowaniu prezydent Hanny Zdanowskiej udało się ponownie ściągnąć przewoźnika do Łodzi. Za tym sukcesem miasta i lotniska przyjdą kolejne. Mam nadzieję, że z nowych połączeń będą korzystać nie tylko łodzianie, ale także turyści z różnych zakątków świata będą docierać drogą lotniczą do naszego miasta. Zasada jest prosta: im większa liczba połączeń i pasażerów, tym lepiej dla miasta, rozwoju turystyki i promocji - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.


- To ważny dzień dla Łodzi i naszego lotniska. Dziś zyskujemy nowego przewoźnika niskokosztowego i nowy kierunek. Jesteśmy przekonani, że linia Wizz Air będzie dobrze czuła się w Łodzi i nasza współpraca poszerzy się wkrótce o kolejne kierunki. Szacujemy, że dzięki połączeniu między Łodzią a Londynem Luton obsłużymy w 2023 roku 35 tysięcy pasażerów. Plany na przyszły rok mamy ambitne: poszerzająca się systematycznie oferta naszego lotniska pozwoli na obsłużenie 335 tysięcy pasażerów, w tym 290 tysięcy w ruchu regularnym. Jeśli rzeczywistość potwierdzi nasze prognozy i pasażerowie będą tak chętnie latać z Łodzi, jak w ostatnich miesiącach, to będzie to najlepszy rok na lotnisku od 10 lat pod względem ilości obsłużonych pasażerów – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama