Tischner: Wizz Air nie opuści żadnego lotniska w Polsce

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 grudnia 2022 11:54
Choć cięcia w rozkładzie węgierskiej linii Wizz Air mówią zupełnie co innego, sam przewoźnik poinformował o planach niewycofywania się z żadnego z polskich lotnisk. To ważna informacja dla pasażerów m.in. z Poznania i Rzeszowa, skąd Wizz Air usunął niemal wszystkie kierunki.
Reklama

W ostatnich dniach linia Wizz Air wprowadziła szereg zmian w swoim przyszłorocznym oferowaniu. Chaotyczna polityka przewoźnika, w ramach której z dnia na dzień usuwa dziesiątki lotów, jednocześnie "szastając" nowościami z innych lotnisk w regionie, nie podoba się niektórym pasażerom, dla których linia Wizz Air stała się mało wiarygodna. Nie da się ukryć, że przetasowań w rozkładzie przewoźnika było w minionych dobach aż nadto.

Najpierw, linia Wizz Air skasowała kilkanaście rotacji z Polski, w tym kilka całkiem popularnych i atrakcyjnych tras tj. tę z Katowic do Abu Zabi. Na decyzji węgierskiego przewoźnika stracił też Rzeszów. Lotnisko w Jasionce zostało pozbawione wszystkich tras w przyszłorocznym sezonie letnim, w tym flagowego połączenia do Londynu Luton.

- Nasza współpraca z linią Wizz Air rozwija się adekwatnie do aktualnej sytuacji rynkowej - skomentował cięcia linii Wizz Air dla naszego portalu Waldemar Mazgaj, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów.


A to dopiero początek. Przedwczoraj (12.12) Wizz Air ogłosił skasowanie strategicznych tras z Poznania do Eindhoven, Paryża i Oslo... dodając następnego dnia (13.12) wakacyjną rotację do gruzińskiego Kutaisi. Choć zimowa lub letnia siatka połączeń przewoźnika z Poznania wygląda jeszcze "jako tako", w okresie przejściowym jedynym kierunkiem obsługiwanym z Poznania będzie Londyn Luton. Niedługo po ogłoszeniu wspomnianych wyżej rewelacji, Wizz Air zapowiedział rozwój na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz otwarcie letniego połączenia do hiszpańskiej Sewilli.

Decyzji Węgrów broni Roland Tischner, dyrektor ds. operacyjnych linii Wizz Air. Przypomniał on, że przewoźnik od lat prowadzi spójną politykę kasowania nierentownych połączeń i próbowania często nieoczywistych tras na rozwijających się rynkach.

- Jeśli chodzi o cięcia tras, to Wizz Air nie obawia się kasować tras niespełniających oczekiwań. Tak też jest w tym przypadku. Równocześnie, anulowanie połączenia oznacza dodanie nowego, tak jak w Poznaniu, gdzie w miejscu usuniętych tras zostanie uruchomiona trasa do Kutaisi. W czasie naszej obecności w Polsce, Wizz Air próbował wielu lotnisk oraz połączeń. Nie zawsze działało to tak jak trzeba. Ważnym jest badanie rynku i utrzymywanie połączeń, które najlepiej działają w przypadku konkretnego lotniska - powiedział Roland Tischner, dyrektor ds. operacyjnych linii Wizz Air dla portalu Fly4Free.

Jednocześnie, przedstawiciel linii Wizz Air zapewnił, że przewoźnik nie ma planów wycofania się z jakiegokolwiek lotniska w naszym kraju. To ważna wiadomość dla rzeszowskich pasażerów. Ostatni rejs z Rzeszowa zaplanowano póki co na 25 marca 2023 roku. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że po tym terminie nie będzie już kolejnych lotów do Eindhoven i Londynu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama