Wizz Air opóźnił start nowego połączenia z Łodzi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 grudnia 2022 14:57
Linia Wizz Air została zmuszona do odroczenia w czasie inauguracji swojej obecności w Łodzi. Ze względu na śnieżycę w Wielkiej Brytanii węgierski przewoźnik nie był w stanie zrealizować pierwszego rejsu z Londynu Luton do łódzkiego Lublinka.
Reklama
Wczoraj (12.12) miała odbyć się uroczysta inauguracja połączenia z Łodzi do Londynu Luton. Powinna to być również okazja do celebrowania powrotu linii Wizz Air do Lublinka. Plan pokrzyżowała skrajnie niekorzystna pogoda w Wielkiej Brytanii. Szalejąca na Wyspach Brytyjskich śnieżyca tymczasowo sparaliżowała działalność wyspiarskich lotnisk, w tym Londynu Luton. Ofiarą paraliżu padła m.in. inauguracyjna rotacja z Londynu do Łodzi. Linia Wizz Air odwołała rejs W95177.

- Ze względu na trudne warunki atmosferyczne w Luton, przewoźnik podjął decyzję o anulowaniu pierwszego lotu do Łodzi oraz wielu innych rejsów zaplanowanych na ten poranek. Mimo opadów śniegu również w Łodzi, nasze lotnisko jest doskonale przygotowane do obsługi samolotów - przekazała Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego portu.


W Łodzi przywitano ostatecznie tylko pasażerów wczorajszych rotacji z Londynu Stansted i Mediolanu Bergamo, realizowanych przez irlandzką linię Ryanair. Lot FR2468 z Wielkiej Brytanii opóźniono o siedem godzin. Oczywiście, linia Wizz Air w końcu pojawi się w Lublinku. Najbliższa ku temu okazja już niedługo, bo w piątek. Samolot Airbus A320 w charakterystycznym, różowym malowaniu powinien zameldować się w Łodzi o godzinie 9:05. Trasa do Londynu Luton będzie realizowana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo: w poniedziałek i piątek.

Poza nową rotacją linii Wizz Air do Londynu Luton, łódzki port ma w swojej zimowej ofercie pięć połączeń od linii Ryanair. Mowa o trasach do Londynu Stansted i Dublina. Na początku trwającego sezonu wprowadzono również Alicante, Brukselę Charleroi i Mediolan Bergamo.

- W tym roku nasza oferta jest najbogatsza w historii łódzkiego lotniska. Wiele portów regionalnych zmniejsza swoją siatkę połączeń w zimę, a Łódź podąża w zupełnie innym kierunku. Ryanair przygotował dla łodzian i mieszkańców regionu propozycję ucieczki przed zimą tam, gdzie świeci słońce. Alicante, Bruksela i Mediolan są wśród kierunków, na których pojawienie się czekano najbardziej - powiedziała podczas inauguracji rejsów do przytoczonych trzech miast Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama