Wizz Air do Sewilli z Warszawy

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
13 grudnia 2022 17:18
Wizz Air zapowiada zintensyfikowanie swojej obecności na Lotnisku Chopina. Nowością będzie trasa do Sewilli.
Reklama
Po ostatnich niepokojących doniesieniach o redukcji w lecie przyszłego roku połączeń z Rzeszowa i Poznania Wizz Air potwierdza wzmocnienie swojej pozycji na Lotnisku Chopina. Na dzisiejszej (13.12) konferencji prasowej Roland Tischner przedstawiciel Wizz Aira, wiceprezes odpowiedzialny za operacje lotnicze zaprezentował plany rozwoju działalności przewoźnika w stołecznym porcie.


Już w sierpniu br. Wizz Air informował o otwarciu połączeń z Warszawy do Funchal na Maderze, Akaby w Jordanii, Wenecji we Włoszech oraz Bilbao i Walencji w Hiszpanii. Wszystkie nowe rejsy ruszają w tym tygodniu z wyjątkiem Bilbao, do którego Wizz Air zacznie latać 27 marca 2023 r. Sierpniowe nowości linii budżetowej z siedzibą nad Dunajem obejmowały także zwiększenie oferty z Warszawy do Alicante, Barcelony, Malagi, Bazylei i Kutaisi. W celu sprostania temu zwiększonemu oferowaniu Wizz Air zbazował na Okęciu jeden dodatkowy samolot i obecnie ma w tym porcie dziewięć maszyn.


Tischner zapowiedział, że w sezonie letnim 2023 r. (od 26 marca do 28 października) z Lotniska Chopina Wizz Air zaoferuje 58 połączeń. Nowością będzie hiszpańska Sewilla, do której loty ruszą w maju przyszłego roku. Do 10 portów (Barcelona, Katania, Kopenhaga, Korfu, Heraklion, Larnaka, Lizbona, Mediolan, Rzym i Tel Awiw.) Wizz Air będzie latał częściej. Wzmocnienie oferty z Okęcia wymagać będzie ulokowania w Warszawie 10 samolotu. Będzie to airbus A321neo. W sezonie Lato 2023, jeszcze przed tymi zmianami, linia miała w sprzedaży z Warszawy ponad 2,4 mln foteli, co stanowi prawie 20 proc. wszystkich siedzeń, które znalazły się w letnich rozkładach linii lotniczych latających z i do stołecznego portu. Na 12 kierunkach (Barcelona, Budapeszt, Dubrownik, Göteborg, Kopenhaga, Madryt, Nicea, Podgorica, Split, Tel Awiw, Tirana i Wenecja) Wizz Air będzie rywalizować bezpośrednio z LOT-em.
Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N