SAS uruchomi dwadzieścia połączeń europejskich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 grudnia 2022 09:00
W przyszłorocznym sezonie wakacyjnym linia Scandinavian Airlines (SAS) poleci na dwudziestu "nowych" trasach. Część z połączeń zostanie przywrócona po wieloletniej przerwie. Aktualizacja rozkładu objęła pięć skandynawskich lotnisk. Brak nowości dla Polski.
Reklama
W przyszłorocznym okresie letnim linia Scandinavian Airlines (SAS) doda do swojej siatki połączeń dwadzieścia tras europejskich. Część z nich to wznowienia po dłuższej nieobecności, ale w ofercie skandynawskiego przewoźnika nie obędzie się bez ciekawych nowości. Najnowsza aktualizacja rozkładu linii Scandinavian Airlines objęła pięć lotnisk w regionie: Trondheim, Bergen, Oslo, Kopenhagę i Sztokholm.


Najszybciej, bo już 26 marca 2023 roku, zostanie uruchomiona rotacja z Trondheim i Kopenhagi do Haugesund, która będzie realizowana samolotami Embraer 195. Na inaugurację kolejnych połączeń będzie trzeba poczekać przynajmniej do przełomu czerwca i lipca przyszłego roku. Wówczas linia Scandinavian Airlines rozpocznie operować na trasach z Bergen do Mediolanu oraz Nicei. Przewoźnik ze Skandynawii uruchomi również połączenia z Kopenhagi do Antalyi, Larnaki, Kornwalii, Porto i Zadaru. Oslo zyska z kolei Antalyę, Katanię, Florencję, Larnakę, Stuttgart i Wenecję. Wśród nowości (bądź wznowień) pojawi się także szereg tras z szwedzkiego Sztokholmu. Mowa o trasach do Aarhus, Antalyi Montpellier, Vaasa i na Ibizę. Ostatnia z rotacji zostanie otwarta dopiero 1 września 2023 roku.

Połączenia będą realizowane pełną gamą samolotów: od turbośmigłowych maszyn ATR72 po flotę odrzutowych samolotów Bombardier CRJ900, Embraer 195, Boeing 737-800 oraz Airbus A320.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama