Nie tak to miało wyglądać! Koniec rejsów z Gdańska na Haiti

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 grudnia 2022 19:56
1 komentarz
Biuro Rainbow Tours wycofało ofertę wycieczek na Haiti z wylotem z Gdańska. Decyzja została podjęta po zaledwie czterech zrealizowanych rejsach ze względu na nierentowność połączenia. Ostatni turyści wylądują w Rębiechowie już 27 grudnia 2022 roku.
Reklama

Nie tak miało to wyglądać. 14 listopada 2022 roku hucznie zainaugurowano pierwszą trasę międzykontynentalną z Gdańska do Puerto Plata do Dominikany, lecz po zaledwie trzech tygodniach biuro Rainbow Tours podjęło decyzję o wstrzymaniu połączenia realizowanego LOT-owskimi samolotami Boeing 787-8 Dreamliner.

- Początek bezpośrednich lotów samolotów Boeing 787-8 Dreamliner z Gdańska to otwarcie nowego etapu. To dla nas i naszych pasażerów zupełna nowość. Mam nadzieję, że biuro Rainbow Tours wraz z innymi touroperatorami będzie sukcesywnie rozwijać ofertę połączeń egzotycznych - mówił podczas uroczystego otwarcia rotacji Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.


- Jestem pewien, że ta chwila zostanie zapamiętana na bardzo długo. Nadszedł dzień, w którym klienci biura Rainbow Tours odlecieli w pierwszą, historyczną rotację z Gdańska na Haiti. Pasażerowie z Pomorza zyskali nowe możliwości, bez konieczności przejazdu do innego polskiego miasta - wtórował mu Maciej Szczechura, członek zarządu biura turystycznego Rainbow Tours.

Okazało się, że konieczność przejazdu do innego polskiego miasta będzie niezbędna. Jak poinformował serwis "Trójmiasto.pl", ostatni pasażerowie przylecą do Rębiechowa z Karaibów tuż przed Nowym Rokiem, 27 grudnia 2022 roku. Więcej odlotów nie będzie. Oznacza to, że trasa na Haiti utrzymała się w ofercie gdańskiego lotniska przez... sześć tygodni. To duże rozczarowanie.

Zdawało się, że trasa do Dominikany jako jedyna przetrwa w gdańskiej ofercie przetrwała pogarszającą się sytuację gospodarczą w kraju. Już na początku października br. biuro Rainbow Tours poinformowało, że do inauguracji innych egzotycznych tras do Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę w ogóle nie dojdzie. Podano, że cięcia spowodowało wiele czynników ekonomicznych, m.in. rosnąca cena paliwa, inflacja oraz kurs dolara amerykańskiego.


- Mogę potwierdzić, na podstawie informacji od Rainbow Tours, że uruchomione zostaną tylko bezpośrednie połączenia z Gdańska na Dominikanę - gwarantowała wówczas Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa trójmiejskiego lotniska.

Ostatni wylot z Gdańska odbędzie się 19 grudnia 2022 roku, a wycieczki w tym terminie wciąż są dostępne w systemie rezerwacyjnym biura Rainbow Tours. Cena? Przeszło 6,5 tys. złotych za osobę! Turyści, którym połączenia w okresie świąteczno-noworocznym odwołano, będą mogli skorzystać z alternatywnych opcji wylotu z Poznania, Katowic i Lotniska Chopina w Warszawie. Tych ofert nie skasowano.

Tym samym jedną z ostatnich okazji do lotu szerokokadłubowym dreamlinerem z gdańskiego portu będzie przelot o charakterze technicznym do Poznania. LOT-owski samolot Boeing 787-8 Dreamliner poleci na tej krótkiej trasie krajowej już 20 grudnia 2022 roku. Przelot potrwa 70 minut.

Ostatnie komentarze

boeingowski 2022-12-09 16:46   
boeingowski - Profil boeingowski
Na Haiti czy Dominikanę? W zasadzie to ta sama wyspa, ale różnica pomiędzy tymi krajami znacząca...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama