ITA Airways połączyła Rzym z New Delhi

5 grudnia 2022 11:00
ITA Airways zainaugurowała trasę z Rzymu do New Delhi. Trasa będzie realizowana samolotami Airbus A330-200 z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo. W pierwszą podróż do Indii udał się komplet podróżnych.
Reklama
Linia ITA Airways po udanej inauguracji swojej działalności nieco ponad rok temu, zaczęła poważnie myśleć o międzynarodowej ekspansji. Jednym z jej elementów było uruchomienie bezpośrednich rejsów do New Delhi. 3 grudnia 2022 roku samolot Airbus A330-200 włoskiego przewoźnika inauguracyjnie odleciał w kierunku stołecznego, indyjskiego lotniska. Maszyna o znakach rejestracyjnych EI-EJH wystartowała z rzymskiego portu Fiumicino o godzinie 14:45 i wylądowała w New Delhi z niewielkim opóźnieniem o godzinie 2:17. Pasażerowie spędzili w powietrzu 7 godzin i 1 minutę.

Otwarciu rotacji z Włoch do Indii towarzyszyła uroczysta oprawa, a w rejs udał się komplet podróżnych. Trasa linii ITA Airways z Rzymu do New Delhi jest jedynym połączeniem komercyjnym łączącym oba miasta, więc przewoźnik wypełnił niszę rynkową. Trasa realizowana jest trzykrotnie w ciągu tygodnia.


- Wraz z uruchomieniem tego bezpośredniego połączenia linia ITA Airways przyczyni się do pogłębienia włosko-indyjskiej integracji kulturowej i biznesowej. Solidna współpraca, m.in. polityczna, w latach ubiegłych będzie mogła rozwijać się na zupełnie nowych polach. Indie są kluczowym inwestorem we Włoszech i na odwrót: w ostatnich latach Włosi założyli w Indiach ponad 600 przedsiębiorstw. Czas na zapewnienie nowych możliwości na rozwój wzajemnych relacji, do czego przyczyni się trasa z Rzymu do New Delhi - powiedział Emiliana Limosani, CCO linii ITA Airways.

- Przed pandemią, z Rzymu do Indii latało nawet 230 tys. pasażerów rocznie. To rynek o strategicznym znaczeniu dla naszego lotniska i jego międzykontynentalnej siatki połączeń. Fiumicino ogrywa kluczową rolę w strategii rozwoju linii ITA Airways, a uruchomienie tego połączenia jest tego najlepszym dowodem. Jednocześnie, pasażerowie zyskują nowe możliwości i atrakcyjną, również pod kątem turystycznym, trasę do Indii - dodał Ivan Bassato, przedstawiciel Aeroporti di Roma.

Rotacja z Rzymu do New Delhi jest wykonywana samolotami szerokokadłubowymi Airbus A330-200. Przewoźnik posiada w swojej flocie osiem takich maszyn odziedziczonych po upadłej linii Alitalia.

Fot.: Donato Bolelli (planespotters.net)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy