LOT odebrał ósmego MAX-a

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 grudnia 2022 09:00
Przedwczoraj (1.12) LOT odebrał ósmą maszynę Boeing 737 MAX 8. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LVG trafił na Lotnisko Chopina w Warszawie z Pragi w Czechach. Poprzednim właścicielem MAX-a była rumuńska linia Blue Air.
Reklama

Flota Polskich Linii Lotniczych LOT powiększyła się o kolejnego boeinga 737 MAX 8. Przedwczoraj (1.12) egzemplarz o znakach rejestracyjnych SP-LVG dotarł na Lotnisko Chopina w Warszawie po krótkim, niespełna godzinnym locie technicznym z Pragi w Czechach. Samolot wylądował w Polsce o godzinie 20:43. Oznacza to, że Polskie Linie Lotnicze LOT dysponują już ośmioma maszynami Boeing 737 MAX 8.

Samolot SP-LVG należał wcześniej do linii Blue Air. Przewoźnik pozyskał maszynę prosto z fabryki amerykańskiego producenta w 2021 roku. Po ogłoszeniu niewypłacalności i tymczasowego (trwającego już ponad 3 miesiące) zawieszenia działalności rumuński przewoźnik umieścił samolot Boeing 737 MAX 8 w Bacău. Chwilę później kontrolę nad maszyną odzyskał jej właściciel, czyli amerykański leasingodawca Air Lease Corporation. Firma przebazowała samolot do Pragi w Czechach pod koniec września trwającego roku.


Polskie Linie Lotnicze LOT czekają jeszcze na dostawę trzech MAX-ów od linii Blue Air. Choć termin ich dostarczenia jest póki co niewiadomą, powinno to nastąpić w najbliższych tygodniach. Docelowo, LOT będzie dysponował jedenastoma samolotami Boeing 737 MAX 8 ze 186 lub 189 miejscami na pokładzie.

Pierwsza z maszyn Boeing 737 MAX 8 (SP-LVM) od linii Blue Air trafiła do Polski pod koniec października br. i lata już z pasażerami. W ostatnich dniach samolot wykonał połączenia do Brukseli i Madrytu. Druga maszyna SP-LVL wciąż czeka na inauguracyjną rotację w malowaniu polskiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama