Air France poleci do Dar Es Salaam

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 grudnia 2022 08:45
Air France zapowiada letnią ofertę lotów 2023. Nowa trasa do Dar Es Salaam, więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii oraz wznowienie połączenia do Hongkongu.
Reklama

Przewoźnik zamierza wzmocnić obecność w Afryce Wschodniej, włączając do swojej globalnej siatki Dar Es Salaam w Tanzanii. Przeloty na nowej trasie z Paryża będą realizowane od czerwca 2023 roku. Linia zwiększy też częstotliwość rejsów do Nairobi, na Zanzibar oraz na Madagaskar. Ponadto nowością w przyszłorocznej letniej ofercie będzie trasa z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, której inauguracja będzie miała miejsce niebawem, 12 grudnia tego roku. Linia zadeklarowała też, że od 9 stycznia 2023 r. po długiej przerwie, wznowi regularne połączenie do Hongkongu, które pozostanie w ofercie również w rozkładzie letnim.


12 czerwca 2023 r. Air France zainauguruje nową trasę z Paryża (lotnisko Charlesa de Gaullea) do Dar Es Salam w Tanzanii. Loty będą realizowane w ramach tego samego połączenia co Zanzibar, trzy razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-9 Dreamliner. Dar Es Salaam – gospodarcza stolica Tanzanii.

W ciągu stulecia dawna wioska rybacka Dar Es Salaam (dosłownie „oaza spokoju”) stała się jednym z głównych portów Afryki Wschodniej, a także największym miastem i bramą do Tanzanii. Kosmopolityczna metropolia jest obecnie gospodarczym centrum kraju, które zdobyło renomę w dziedzinie gastronomii i sztuki.Do Dar Es Salaam na pokładzie Air France polecimy trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Wylot z Paryża (CDG) zaplanowano na godzinę 10:20, z międzylądowaniem na Zanzibarze o 20:15, skąd o 20:45 samolot startuje w dalszą drogę – do Dar Es Salaam, z lądowaniem w miejscu docelowym o 22:20 (tego samego dnia). Rejs powrotny odlatuje z Dar Es Salaam o godzinie 23:50 i ląduje w Paryżu o 7:55 następnego dnia.

Loty do Dar Es Salam oferuje również partner Air France – linie KLM. Połączenie z Amsterdamu odbywa się codziennie, przy czym w czwartki i niedziele – w ramach lotu łączonego z lądowaniem na Zanzibarze, a w pozostałe dni tygodnia, w połączeniu z Kilimandżaro. Skoordynowany rozkład lotów obu linii zapewnia klientom większy wybór opcji podróży do Tanzanii.

Air France planuje zwiększenie rotacji do wybranych destynacji w Afryce Wschodniej:
  • Zanzibar – 3 loty tygodniowo z/do Paryża (CDG) wraz z początkiem letniego rozkładu 2023;
  • Nairobi (Kenia) – bezpośredni lot z/do Paryża, który od 12 czerwca 2023 będzie odbywał się codziennie;
  • Antananarywa (Madagaskar) – 5 bezpośrednich lotów tygodniowo z/do Paryża (CDG) na pokładzie najnowszego samolotu w długodystansowej flocie Air France – Airbus A350-900.
W letniej ofercie lotów pozostanie połączenie z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, które Air France zainauguruje 12 grudnia tego roku. Ponadto linia zadeklarowała, że od 9 stycznia 2023 r., po długiej przerwie, wznawia regularne loty do Hongkongu, które pozostaną w ofercie również w rozkładzie letnim. Obie trasy będą oferowane całorocznie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama