Norse Atlantic rozpoczął sprzedaż biletów na trasie z Paryża do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 grudnia 2022 09:30
Linia Norse Atlantic wystartowała ze sprzedażą biletów na transatlantycką rotację z Paryża do Nowego Jorku. Połączenie do Stanów Zjednoczonych będzie realizowane każdego dnia samolotami Boeing 787 Dreamliner od 26 marca 2023 roku.
Reklama
Linia Norse Atlantic, która powstała dopiero rok temu, prężnie się rozwija. Przewoźnik z Norwegii rozpoczął właśnie sprzedaż biletów na swojej najnowszej trasie z Paryża do Nowego Jorku. Rotacja za Ocean Atlantycki zostanie zainaugurowana 26 marca 2023 roku i będzie wykonywana z częstotliwością siedmiu lotów tygodniowo. Do realizacji tego transatlantyckiego połączenia linia Norse Atlantic wykorzysta flotę samolotów Boeing 787 Dreamliner. Cena biletu za przelot w jedną stronę rozpoczyna się od 219 euro (ok. 1000 złotych).

Start z Paryża zaplanowano na godzinę 19:45, a lądowanie w Nowym Jorku na godzinę 22:00. Powrót przewidziano na godzinę 00:30. Lądowanie we Francji będzie odbywało się o godzinie 14:05.


- Jest mi niezmiernie miło, że już wkrótce linia Norse Atlantic poleci z Paryża do Nowego Jorku. Tym samym "Wielkie Jabłko" będzie obsługiwane przez nas z aż czterech europejskich lotnisk. Poza Paryżem to Londyn, Oslo i Berlin. Uruchomienie tego przystępnego cenowo połączenia wspomoże rozwój turystyki w regionie oraz zachęci do częstszych wypraw biznesowych - powiedział Bjorn Tore Larsen, CEO linii Norse Atlantic.

Linia Norse Atlantic posiada w swojej flocie piętnaście samolotów Boeing 787 Dreamliner. Większość z nich trafiła do przewoźnika "w spadku" po linii Norwegian, której projekt lotów dalekodystansowych okazał się niewypałem. Linia Norse Atlantic obecna jest na ośmiu lotniskach na dwóch kontynentach (Nowy Jork, Los Angeles, Fort Lauderdale, Orlando, Oslo, Londyn, Berlin i Paryż).

Fot.: Norse Atlantic Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N