Katowice: Ruszyła rekordowa siatka czarterów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 listopada 2022 09:00
Lotnisko w Katowicach uruchomiło pełną ofertę dalekodystansowych połączeń czarterowych w trwającym sezonie zimowym. Cykl inauguracji sześciu egzotycznych tras zakończyło otwarcie rotacji na Phuket w Tajlandii, co nastąpiło 25 listopada 2022 roku.
Reklama
25 listopada 2022 roku wystartowało połączenie czarterowe z Katowic na Phuket w Tajlandii. Tym samym Katowice Airport zakończyło cykl sześciu inauguracji dalekodystansowych tras czarterowych, które będą realizowane w trwającym sezonie zimowym. W ofercie pyrzowickiego lotniska są: Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Puerto Plata i Punta Cana w Dominikanie oraz dwie nowości w postaci połączeń do Bangkoku i Phuket w Tajlandii. Obsługę wszystkich tras powierzono Polskim Liniom Lotniczym LOT i flagowemu samolotowi Boeing 787-8 Dreamliner z 252 miejscami na pokładzie. Większość kierunków obsługiwana jest na zlecenie biura turystycznego Rainbow Tours.


- Pyrzowickie lotnisko, także w sezonie zimowym, jest bezkonkurencyjne w ofercie czarterowej. Potwierdza to nie tylko bogata siatka połączeń ale także bardzo duże zainteresowanie dostępną ofertą. Ogromną popularnością cieszy się cała zimowa oferta czarterowa z Katowice Airport - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, spółki zarządzającej Portem Lotniczym im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.

- W zależności od połączenia wskaźnik wypełnienia dreamlinerów na tych trasach wynosi od 90 do 100 proc., co znajduje odzwierciedlenie w wynikach przewozowych spółki. Ten listopad będzie najlepszym jedenastym miesiącem roku w historii naszego portu. Tylko w segmencie przewozów czarterowych odprawionych zostanie ponad 50 tys. podróżnych - dodał Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska.

Poza wymienionymi trasami dalekodystansowymi, pasażerowie Katowice Airport mają do wyboru bezpośrednie połączenia czarterowe do Hiszpanii (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Teneryfa), Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Taba), Tanzanii (Zanzibar), Kenii (Mombasa), Maroka (Agadir), Omanu (Salalah), Tunezji (Djerba), Turcji (Antalya) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy