Eurowings podwoi oferowanie z Berlina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 listopada 2022 10:00
Linia Eurowings zwiększa obecność w Berlinie Brandenburg. Od początku przyszłorocznego sezonu letniego niemiecki przewoźnik będzie realizował połączenia do blisko trzydziestu miejsc, w tym do popularnych kurortów wakacyjnych i sprawdzonych europejskich stolic.
Reklama

W poniedziałek (21.11) linia Eurowings zapowiedziała podwojenie swojego oferowania z Berlina Brandenburg. Od końca marca przyszłego roku, czyli od początku sezonu letniego, niemiecki przewoźnik będzie latał z Berlina na blisko trzydziestu kierunkach. To prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Wśród nowych tras znajdą się połączenia do Malagi, Alicante, Antalyi, Larnaki i na Rodos - lubianych kurortów wypoczynkowych w rejonie Morza Śródziemnego. Co więcej, linia Eurowings wciąż nie powiedziała w tym zakresie ostatniego słowa i nie wyklucza kolejnych letnich nowości. Poza zwiększeniem obecności na południu kontynentu, spółka zależna od Lufthansa Group pojawi się również w Kopenhadze, Gothenburgu i Helsinkach.

W realizacji rekordowej siatki połączeń z Berlina pomoże obecność dwóch kolejnych samolotów, które zostaną umieszczone na stołecznym lotnisku w najbliższych miesiącach. Obecnie w Berlinie stacjonują 4 statki powietrzne.


- Inni się wycofali, a linia Eurowings z chęcią zajmie ich miejsce. Berlin jest i będzie absolutnym magnesem dla turystów i jedną z najbardziej ekscytujących metropolii w Europie. Naturalnym krokiem jest więc zwiększenie naszej siatki połączeń z największego niemieckiego miasta - przekazał Jens Bischof, CEO linii Eurowings.

- Dodanie dwóch samolotów i podwojenie oferowania jest ważnym sygnałem dla całego rynku. Berlin jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów z całego świata. Brandenburgia jest z kolei kluczowym ośrodkiem biznesowym i ekonomicznym w kraju. To właśnie tutaj linie mogą szukać swojego rozwoju. Dziękuję linii Eurowings i całej Lufthansa Group za zaufanie i rozwój stołecznego rozkładu lotów - dodała Aletta von Massenbach, przewodnicząca zarządu Berlin Airport.

Wśród wakacyjnych tras linii Eurowings z Berlina znajdą się m.in. połączenia do Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Libanu i na Cypr. Nie zabraknie też rotacji krajowych do Düsseldorfu, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama