Reprezentacja Polski odleciała do Kataru w eskorcie myśliwców

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 listopada 2022 09:30
Reprezentacja Polski odleciała na FIFA World Cup 2022 w Katarze. Drużyna Czesława Michniewicza wyruszyła z wojskowego Okęcia wczorajszego popołudnia i wylądowała w Dosze po kilku godzinach lotu. Rotację zrealizował samolot Boeing 737-800 Polskich Sił Powietrznych.
Reklama
Wczoraj (17.11) piłkarze naszej reprezentacji odlecieli do Kataru, gdzie wezmą udział w rozgrywkach FIFA World Cup 2022. Drużyna Czesława Michniewicza skorzystała z uprzejmości Polskich Sił Zbrojnych i udała się w podróż na Półwysep Arabski na pokładzie samolotu rządowego Boeing 737-800 „Józef Piłsudski”. Operatorem samolotu jest 1. Baza Lotnictwa Transportowego.


Maszyna opuściła wojskowe Okęcie przed godziną 15 i bezpiecznie wylądowała w Dosze przed godziną 22 czasu lokalnego. W Katarze na zespół z Robertem Lewandowskim na czele czekała oficjalna delegacja i uroczyste przywitanie. Co ciekawe, lot w granicach polskiej przestrzeni powietrznej odbył się w eskorcie myśliwców F-16. Działanie było zaplanowane i nie miało związku z jakimkolwiek niebezpieczeństwem.

- Wyglądało to naprawdę efektownie. To była fajna niespodzianka od naszych sił powietrznych. Było poruszenie, dużo zdjęć. Panowie piloci też się chyba dobrze bawili, sądząc po tym, jak energicznie do nas machali - przekazał reporterom Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w ramach FIFA World Cup 2022 meczem z Meksykiem (22 listopada). Następnymi rywalami Polaków będzie Arabia Saudyjska oraz Argentyna. Dzień przed wylotem do Kataru zespół zmierzył się towarzysko z Chile, wygrywając 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka.

Fot.: Lotnisko Chopina w Warszawie

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy