Zielona Góra: Przebito wynik z 2019 roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 listopada 2022 09:30
Lotnisko w Zielonej Górze odprawiło w październiku br. ponad 2,5 tys. pasażerów, co pozwoliło na pobicie rekordowego rezultatu z 2019 roku już po dziesięciu miesiącach. Od początku trwającego roku z usług zielonogórskiego portu skorzystało prawie 37 tys. osób.
Reklama

Lotnisko w Zielonej Górze podsumowało październik br. W ubiegłym miesiącu z usług zielonogórskiego portu skorzystało ponad 2,5 tys. pasażerów. Choć wynik ten jest o około 800 podróżnych gorszy niż w analogicznym okresie przed pandemią koronawirusa, był on wystarczająco dobry do przebicia całorocznej bariery odprawionych pasażerów, która dotychczas była poza zasięgiem. Od początku trwającego roku z Portu Lotniczego Zielona Góra skorzystało prawie 37 tys. osób. To o blisko 4 tys. więcej niż w rekordowym 2019 roku.


- Mimo, że październik 2022 różni się in minus od 2019 o niecałe 25 proc. liczby odprawionych pasażerów, to pierwsze dziesięć miesięcy bieżącego roku jest in plus o ponad 33 proc. od roku 2019 (przed pandemią). Warto również podkreślić, że roczny rekord z 2019 roku, czyli 33,783 odprawionych osób, został pobity właśnie w październiku - przekazało biuro prasowego Portu Lotniczego Zielona Góra.

Największą popularnością w siatce połączeń zielonogórskiego lotniska cieszyła się, oczywiście, LOT-owska trasa na warszawskie Lotnisko Chopina. Jest to jedna z nielicznych rotacji dostępnych całorocznie z województwa lubuskiego, która umożliwia pasażerom szybkie dotarcie do Warszawy i dalej w świat.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama